מה לעשות עם הילדים בחופשה ? What to do with the kids in the holiday

הורות זו מקצוע

בכל חופשה אותה "בעיה" – אין להורים מה לעשות עם הילדים. אי אפשר שלא לתהות אם כך, למה הביאו ילדים לעולם? כל שמוק יכול להוליד, אך איפה האחריות על תוצאות המעשה? משהו גדול השתבש פה: במקום לשמוח על הולדת הצאצא – מקוננים שאין מה לעשות איתה/ו וכל הזמן מחפשים "פתרונות תעסוקה" במקום פשוט לשחק עם הילד/ה, לשהות במחיצתה/ו ולהנות ממנה/ו. מי באמת נהנה מצאצאיו?

הורים מותשים מילדיהם, מתרוצצים בין הסבתות (בעיקר) והסבים (בצוק העתים, מגייסים גם את אלה) ומתחננים על נפשם, שיקחו מהם את הילדים. שוב עולה התהייה – למה טרחו והרו וילדו? יכלו פשוט להמשיך עם הקריירות שלהם, שהרי נראה כי אלה חשובות יותר מאשר פרי בטנם.

ההורים מלאי טרוניות על שהשמרטף (בית הספר) סגר שעריו, שהאחראים על ילדיהם יצאו לחופשה (אוי, המורים הללו – כמה חופשות יש להם??? כל השנה!!!) ועליהם להתמודד בכוחות עצמם עם אימת המציאות שבהשארות עם ילדיהם לבד. אוי!!!

מרוב היותם טרודים בקריירות שלהם או – במקרה של מעמד הביניים ומטה – בהשרדות הכלכלית שלהם – לא נותר להם זמן וכוח למלאכה הכי חשובה של חינוך דור ההמשך. אחר כך דנים ומקוננים על חוסר החינוך של הדור הצעיר ועל האלימות שפשה בבתי הספר, על שמורים חוששים לחייהם ואינם מעיזים לנקוט ביד הנכונה כדי לברא את הרוע מקרב התלמידים ולחנכם למעשים טובים ולאהוב את רעיהם כמותם במקום להזיק להם.

הברירה הטבעית – ילדים זה שמחה

The Natural Selection – Children are Joy

הורים, יש כל כך הרבה דברים לעשות עם הילדים שלכם! מעולם לא הבנתי איך אין נותנים לילד את המקום הראוי לו. למה התאמצתם? או שזה לא היה מאמץ כלל (אולי אפילו פנצ'ר?) והשרצתם כי כך עושים כולם ואתם הולכים בתלם שראשי העדר חרשו בשבילכם?

ועוד עושים על הנושא המפגר הזה ("מה לעשות עם הילדים בחופשה?") כתבה מטומטמת בטלויזיה שבערוץ הממלכתי. חבר'ה, למה לא תחזירו פשוט את הילדים שלכם לבית החולים, אם הם כל כך מיותרים ומפחידים אתכם? או שפשוט תזרקו אותם לרחוב, כמו שאתם עושים לכלבים שלכם?

ילדים זה שמחה, הם צריכים לבוא מאהבה, ילדים זה מקור לעזוז ולהשראה, לא מה שצריך לברוח מהאחריות עליו כמו מאש. אתם נותנים לאנשים זרים לכם ולילדיכם לטפל בהם במקום שתעשו זאת בעצמכם, לא דבר מטומטם? מתי תבינו שאין דבר חשוב יותר מיוצאי חלציכם? הילדוּת שלהם אולי נראית לכם ממושכת מדי וארוכה כל כך, אך היא חולפת מהר (כמו השנים!) ופתאום תמצאו את עצמכם נמלטים מעוּלָם של הנכדים אותם יטילו עליכם ילדיכם שהפכו להורים.

אוףףףףף!!!

אגלי קיד ג'ו – חתולים בעריסה

Ugly Kid JoeCats in The Cradle

בתמצית:

משפחה זו דבר חשוב, כי אין כמו האנשים הקרובים הללו. טפחו אותם, כבדו את הוריכם והתיחסו בכבוד אל צאצאיכם, לא כאל נטל מיותר.

 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • jazminor77  ביום 9 באפריל 2013 בשעה 23:42

  ילדים זה שמחה, אכן…
  מסכימה איתך שזו אחריות שאסור להשתמט ממנה. הבעיה היא שאנשים עושים ילדים בשביל הרושם, שיגידו שיש להם ואחר הם מצפים מאחרים שיגדלו להם אותם. חבל

 • יסמין  ביום 30 במרץ 2013 בשעה 20:13

  שפכת את חמתך על ההורים, הא?
  בעקרון, אני מסכימה עם מה שכתבת. ישנם הורים לא מעטים שמשתמשים בבית הספר כשמרטף לילדיהם ומטילים את האחריות על צאצאיהם על זרים. חבל. השאלה היא כמה הורים מסוגלים להקדיש את הזמן לילדיהם בעוד שעליהם לעבוד קשה מבוקר עד ערב כדי לפרנסם. לא קל להיות הורה

  • שרון הר פז  ביום 30 במרץ 2013 בשעה 22:54

   שפכתי גם שפכתי! ישנם אנשים שאינם ראויים להיות הורים. אם מאן דהוא אינו מסוגל לקחת אחריות – שישים מחסום ל… ואידך זיל וגמור

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d בלוגרים אהבו את זה: