מסעודה, ריקי, שֶׁרִי

שקל ישראלי

זה התחיל עם מסעודה משדרות. הזלזול שמזלזלים בעלי השררה ובעמדות מפתח בעם – מקומם, אם כי התחושה הזו אינה מועילה בכלום, כי מה ביכולתנו לעשות כדי לשנות? בא איזה אידיוט אחד ובאִבחת רגע הרס את המאמצים לארוג תרבות במדינה. המוח הקודח והמטומטם שהחליט שמסעודה משדרות צורכת תכנים מסוימים ולכן על בעליו לספק לה אותם – כילה את הניצנים שעלו פה ושם בשדה התרבות המתפתח שלנו וגרם לשממה תרבותית נוראה. מתי, בפעם האחרונה, פתחתן רדיו? בא לכן בכלל להאזין לו? האם זוכרות אתן מתי נהניתן מתוכנית בטלויזיה, כזו שמשאירה אחריה חומר למחשבה ואתן זוכרות אותה גם לאחר זמן?

הלכה התרבות פייפן ואיכות – גם אם זו נעשית ונוצרת עדיין – אין היא נראית יותר, אלא במקומות שכוחי אל ואדם. תאב הבצע שהוריד לנו את הרמה – שלשל לכיסו את ההון, הפך לעתיר ממון והותיר אותנו עניים מרודים. בערוץ הראשון של הטלויזיה הישראלית אמנם משודרת הסדרה המצוינת "Downton Abbey", שושנה צנועה בין כל חוחי הצחיחות, אך שאר התוכניות הן קשקושים וצעקות וויכוחים חסרי טעם (מי צרח עודד שחר ולא קיבל?).

עכשו קם לנו מזיק נוסף והפעם בשטח הפיננסי. את התרבות הרסו ועתה מפשילים את השרוולים כדי לחרב את הכלכלה לגמרי. לא די אנו נאנקים תחת העול של אי היכולת לגמור את החודש כשהעשירון העליון חוגג על חשבוננו והבנקים מביאים לנו את האלמנט מצד נוסף, עכשו העמידו לנו מריונטה שישחק לפי הכללים שיוכתבו לו בידי חבריו הטייקונים, כך שהפער בינינו לבינם יגדל עוד יותר. הלואי שאתבדה ובעוד שנה, כשאחזור ואקרא את הרשומה הזאת, איווכח לדעת שטעיתי ושר האוצר החדש לא יפעל להעשרת חבריו ולהענאת שאר העם. הלואי!

למה ריקי כהן, תתהה מן הסתם מאן דהיא? איפה מסעודה כשצריכים אותה? האם זו משמשת דוגמא רק לחג המופלטות ולנמיכות האיי-קיו? אין לי כוונה לנחש את צפונות לבו של הבּוּב המלוקק ולרדת לנבכי התאים האפורים שהורו לו להשתמש בשמה. אולי משום שהשם הזה נייטרלי ואינו מעיד על השתייכות לעדה מסוימת? או משום שמסעודה כבר בצרות איך שהיא, אחרי שהשתמשו בה, זרקו אותה לכלבים, למעמד נמוך מזה של הביניים. והרי המבריק החליט להתעסק עם מעמד הביניים במקום לשפר את מצב כולנו, לא כולל חבריו תפוחי הכיסים.

אם ריקי כהן עם הכנסה של 20,000 ₪ (לא לבד, אלא יחד עם בן זוגה) מסמלת את מעמד הביניים, מה מעמדו של בעל הכנסה עד 5,000 ₪, שהם 50% במשק הישראלי? רצפת המעמדות? מה אפשר לעשות עם סכום כזה? אני תוהה אם ריקי כהן היא סימן לבאות: אם 20,000 ₪ הם סכום שאי אפשר לגמור איתו את החודש, מה תעשה הגברת שרי אריסון? איך תגמור זו האחרונה את החודש? ריקי כהן הרי טסה רק פעם בשנתיים לחו"ל והגברת אריסון כבר אינה מסוגלת לספור את מספר הפעמים בהן חצתה את האוקינוס. איך תסתדר הוד מעלתה אריסון עם הכסף, כשעליה להוציאו על טיסות רבות כל כך? את השבוע היא לא תגמור, אוי-אוי-אוי וגם ואבוי!

אז מה? שר האוצר המבריק שלנו ימדוד את כיסיהם של חבריו וישלח את ידו אליהם כדי להיטיב עם העם? האם ישית עליהם את המסים המתבקשים כדי שאפשר יהיה לחלק את הנטל בין כולם ולא להטילו רק על אלה שאין להם?

קישורים:

  1. הצרות של ילדיה של ריקי כהן ליאור דטל, אתר דה מרקר
  2. ביקורת על לפיד בעקבות השטות שכתב על ריקי כהן מחדרה
  3. למה לבוזגלו אין שם פרטי? אשר שכטר, אתר דה מרקר
  4. מה עם ישראל העשירית? טלי חרותי סובר, אתר דה מרקר
  5. אם לפיד רוצה לעזור לריקי כהן גיא רולניק, אתר דה מרקר
  6. המועדון החדש: העָרֵבים של לפיד – תרנגולות או חזירים? סמי פרץ, אתר דה מרקר

שקל ישראלי

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

  • jazminor77  ביום 9 באפריל 2013 בשעה 23:36

    מה את רוצה משרי אריסון? זכותה להשתמש בכספה כאוות נפשה. אסור להכניס את היד לכיסו של אף אחד, גם לא אם הם עשירים נורא

טרקבאקים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d בלוגרים אהבו את זה: