כל עוד בלבב פנימה As long as in the heart within

נפש יהודיה הומיה

A Jewish soul yearns

Israeli Flag

מה עושה אדם שקם בבוקר ובוקר בו לא קם, כדברי המשורר דוד אבידן? מה עושה ספורטאית פעילה, כדורסלנית מצטיינת, שקמה בוקר אחד ומגלה שלקתה בשיתוק?

What does a person who gets up in the morning and morning does not get up with them, according to the poet David Avidan? What does an active, outstanding basketball athlete do, who wakes up one morning and finds that she has paralysis?

הילד שלי מספר לי מבעד לאוקיינוס, כי במסגרת שבוע החינוך לפעילות בריאות ומנהיגות בבית הספר בו הוא מלמד ספורט, התארחה אצלם מורן סמואל – ספורטאית המייצגת את מדינת ישראל במשלחת הפאראלימפית. הוא מתאר בהתלהבות איך היא העבירה לתלמידים הרצאה מדהימה ומעוררת השראה על פציעה, שיקום והתעלות, כשהיא מדגימה הלכה למעשה את המושג של מנהיגות בספורט.

Over the ocean, my child tells me that during the week of health and leadership activity at the school where he teaches sports, Moran Samuel – an athlete representing Israel in the Paralympic delegation, was hosted. He enthusiastically describes how she delivered students an amazing and inspiring lecture on injury, rehabilitation and transcendence, demonstrating in practice the concept of leadership in sports.

מורן סמואל שרה את ההמנון בגבירטה

Moran Samuel sings the anthem in Gavirate

את מסתכלת על הבחורה ואי אפשר שלא להזיל דמעה של התרגשות והערכה. כזוכה במדליית הזהב, את מצפה לשמוע את ההמנון הלאומי של הארץ אותה את מיצגת והנה, מעין בליל של משהו בלתי מוכר (אולי זה ההמנון האירני?), שאין לך מושג מהו. מה תעשי? תבערי ותשפכי את חמתך על הגויים אשר לא ידעו את התקוה? תפגיני זעם ותצעקי? תמחי בכעס? מה זה יעזור? האם יתרום למעמד?

You look at the woman and you can't help but shed a tear of excitement and appreciation. As a winner of the gold medal, you expect to hear the national anthem of the country she is presenting, but here, a kind of mixture of something unfamiliar (maybe it's the Iranian anthem?), that you have no idea what it is. What will you do? Will you burn with anger on the gentiles who did not know HaTikvah (The Hope, Israeli anthem)? Will you how rage and shout? Protest in anger? What will it help? Will this contribute to the situation?

מורן סמואל בחרה בדרך ספורטיבית, נחושה וחיובית. בכך, ייצגה את המדינה בכבוד רב, כיאה וכראוי. מדהימה!

Moran Samuel has chosen a sporting, determined and positive way. In doing so, she represented the country with great respect, appropriately and properly. She's amazing!

ביאטריס צופה ביוטיוב יחד איתי, מוחה את הדמעה הפרטית שלה ואומרת לי בקול רך: "אתם, הישראלים, כל כך מלאי בטחון עצמי, כל כך גאים בעצמכם."

Béatrice watches with me the video on YouTube, wiping her private tear and telling me softly: "You, Israelis, are so full of self-confidence, you are so proud of yourselves."

אכן.

Indeed.

שיחת נפש: מורן סמואל

heart-to-heart Talk: Moran Samuel

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

  • jazminor77  ביום 13 במאי 2013 בשעה 21:01

    שרון, אני שמחה על שהעלית את הרשומה הזו. כל כך חשוב להראות עוד ועוד נשים חזקות, נפלאות, מעוררות השראה. תודה!

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.

%d בלוגרים אהבו את זה: