הזמן מאבד מחשיבותו

לחפש את הזמן האבוד

של מי השגיאה הזו?

את הקשקוש הבא קיבלתי מיסמין בדוא"ל. בדרך כלל אינני מתיחסת ואינני טורחת לפתוח, אבל הפעם היא ביקשה יפה שאעיף מבט. אמנם אני משתדלת בדרך כלל לא לעשות את מה שאומרים לי, אבל כשזו יסמין והיא ביקשה בצורה מנומסת, נעניתי לה. כמי שעורכות תכנים (כולל באתרים ברשת) ועוסקות השכם והערב (הרבה אחרי צאת החמה, אבל בהחלט עד צאת הנשמה) בעיבוד טקסטים, עינינו כבר רגילות ומנוסות בשגיאות גסות כקלות. אנחנו (קרי: יסמין ואני, הרי מלכת אנגליה אינה יודעת עברית עדיין) משתגעות בכל פעם מחדש מהזלזול בשפה שלנו ומחוסר הכבוד אליה, המתבטא בהעלאת טקסטים מהסוג הבא:

בוודאי שמת לב שהזמן מתחיל לאבד מחשיבותו. אנו כבר חודש מתחילת השנה הלועזית ו-5 מתחילת השנה העברית. זמן עובר ויותר מידי [השגיאה במקור!] מהר. מדוע ולמה? לאן מושך אותנו היקום ומה צופה [העתיד אינו צופה, הוא צופן, אבל למה להיות קטנוניות…] לנו העתיד?

דברים השתנו למרות שהעולם כלשעצמו [השגיאה במקור!] הוא אותו העולם משחר הבריאה. מה באמת השתנה וכיצד זה נוגע אלינו היום? מהי נקודת הזמן בה אנו נמצאים ומה עומד להשתנות בלילה שבין חמישי לשישי 30-31 בינואר?

על כך בכתבה הבאה [הוא קורא לזה כתבה, משל זה נושא עיתונאי ולא סתם רשומה בנלית של דברי הבאי] "מהירות האור" [השארתי את הקישור לאלה מביניכן שמתעניינות בהבלים מהסוג הזה]

יום עם תחושה נפלאה וכוחות מחודשים שיעזרו לנו ביכולת הביצועיסטית שלנו ובסגירת דברים שלא סגורים!

יום נפלא וממוזל  🙂

שמוליק

מה מרגיז אותי למקרא הדבר הזה? מהיכן להתחיל???

א.   כפי שכתבתי בתחילה הרשומה הזו, העברית מזעזעת! איך נשמור על הצביון התרבותי שלנו ועל שפתנו, אם לאף אחד לא אכפת מזה? לא די לנו בסלנג הנורא ההולך ותופס את מקום השפה התקנית ומשטיח את הדיבור, שלא לומר גם החשיבה, באים כל מיני "הוגים" שאינם מסוגלים להגות בעברית נכונה ומעבירים הלאה את השגיאות הגסות הללו לקוראיהם. אמנם בתקופה קשה של חסכון אנחנו, אבל עד כדי כך לזלזל בקוראיך, שאינך טורח לשלם לעורכת לשונית שתעביר את הגיגיך לקהלך בעברית תקינה?

ב.    התוכן הוא ענין של טעם ותחום התעניינות של כל אחת מאיתנו. אפשר להסכים ואפשר לא. במקרה שלי – אתן כבר מבינות שזה לא, אבל מצאתי לנכון לשתף אתכן באסוציאציות שעלו בי במהלך קריאת התוכן. היו שם כמה דברים שלא יכולתי להשאר אדישה אליהם והריני מעלה אותם כאן.

הוא כותב: "בוודאי שמת לב שהזמן מתחיל לאבד מחשיבותו". בהחלט לא שמתי לב, אני עסוקה מדי בדברים חשובים בחיי. הזמן חשוב לי מאוד ואינני מזלזלת בו. זמן הוא הנכס היחיד שיש לנו ושיכולתנו לשלוט בו. אנחנו יכולות לבחור אם לבזבז אותו או למלא אותו בתוכן; אנחנו יכולות לבחור מה לעשות איתו: אם להשחיתו לריק בעיון בהורוסקופים למיניהם, בקריאת הבלים המועברים אלינו בדוא"לים ובשאר שטויות כגון אלה או להקדיש את זמננו היקר והחשוב ללימוד והגות בדברים חשובים באמת, כמו לדוגמא הקורסים המעניינים הבאים:

V (זה וי, לסמן שהשלמתי) Sociology

V (כנ"ל) Writing for the Web

♀   Indigenous Studies: Australia and New Zealand (INDG) (או-טו-טו מסיימת)

♀   The Art of Photography (כנ"ל, זה יקרה השבוע)

הקורסים הבאים שלי:

♀   Crafting an Effective Writer: Tools of the Trade

♀   Chinese Language and Culture (China)

♀   Practical Ethics

הזמן מתחיל לאבד מחשיבותו? ממש לא! ככל שאנחנו מביטים אחורה, אם זה אל השבוע שעבר כהרף עין, אם אל החודש שחלף במהירות גדולה מדי או אל השנים שטסות לנו בלי שנוכל לעצור את הזמן כדי שנוכל להספיק להשלים עוד דברים.

 *******

כשאני קוראת את המלים: "בלילה שבין", זה זורק אותי לימים ההם, של ינואר מלפני עשרות שנים, כשהתוודעתי אל הכריכה האחורית של הספרים הבאים:

ממחר אקטוף ענן ובשם כל הכאבים מאת רון אדלר. ישנם דברים שאינם נשכחים.

Time – Pink Floyd

*****

עוד "פנינה" מאותו שמוליק:

"מטרת חיינו, היא למצוא את מטרת חיינו,

ואז להתמסר לה בכל ליבנו", כך אמר בודהה

מה אגיד לכן – אולי אמר זאת המואר ואולי לא, אבל להאמין בשטויה הזו?

"מטרת חיינו היא לשרוד ורצוי לא על חשבון הזולת ואם זה אפשרי – לשרוד בלי לדרוך על גוויות", כה אמרה אנוכי. כולנו צריכים להתפרנס, אבל למה תוך פליטת הבלים ואחיזת עיניים?

Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

תגובות

  • Jazmin Or  On 3 בפברואר 2014 at 22:35

    אכן בעיה עם העברית ועם אלה שאינם מקפידים עליה. מסכימה איתך.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: