זמן נשים

לתפארת מדינת ישראל

הבה ונשיא משואות לתפארת מדינת ישראל

הבה ונשיא משואות לתפארת מדינת ישראל

שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה, זמן נשים! כבר מזמן שהזמן הזה היה צריך לבוא, אבל איך אומרין במקומותינו: "מוטב מאוחר מאשר אף פעם לא". אני מקוה שזה לא יהיה חד פעמי ומעתה והלאה יקפידו על שוויון ובכל טקס ידאגו להעלות על נס את הנשים ופועלן ולעולם לא יקרה יותר שפרסים מוענקים לזכרים שבחבורה ורק מעת לעת מביאים אשה אחת לקישוט. אני מקוה שמה שראינו בטקס אמש, יהיה פתיח ודוגמא לשנים הבאות עלינו לטובה ונשים לא תקופחנה יותר. אנחנו הרי לפחות מחצית מן האוכלוסיה, הגיע הזמן שתרומתנו לחברה ופעילותנו בקרבהּ תוכרנה ותכובדנה, לפחות כמו שנוהגים במגדר הפחות מוצלח, הפחות ראוי. מותר לחלום ולקוות, נכון?

אמנם לא הייתי זבוב על הקיר של הועדה שבחרה את מדליקות המשואות השנה, אך אני מאמינה שעבודתה לא היתה קלה. ישנן נשים רבות בקרב כל שכבות העם הראויות להדליק לפידים בכל השנים מעתה ועד עולם ואיך אפשר לבחור? על כל אחת שהדליקה את המשואה אמש, ישנן עוד עשרות אם לא מאות נשים מתאימות. עלינו רק לשים אליהן לב. הן מסביבנו, אם נשכיל לראות ולא להעלים עין. איפה הנשים שלא שייכות לליכוד, שעשו למען המדינה לא פחות משדרנית המחתרת?

אנו נושאים לפידים – זמרשת

משום שיום חג לנו היום, אני מתאפקת (בכל כוחי, עלי לציין) ואינני מעירה את שיש לי להעיר על זו שעומדת בראש משרד התרבות והספורט, המחריבה ומקלקלת כל מה שמגיע לתחום אחריותה ואני מתפללת ליום בו לא נראה אותה בציבור, כמו גם את חבר מרעיה השרים, משום שאנחנו ראויים לאנשים הגונים, ישרים, טובי לב ורחמנים שישרתו אותנו, העם ולא ירדו בנו כפי שהללו עושים ברשעותם. גם את הדלקת המשואות הצליחה לקלקל בבחירה הפוליטית. לוא לפחות היה איזון.

כמו כן, אינני יכולה שלא לתהות מדוע אי אפשר היה להעלות את הטקס ליוטיוב ובעיקר את החלק של מדליקות המשואות, כדי שאוכל להוסיף פה בבלוג. לדבוקה לכסאה הפתרונים מן הסתם. או שלא? שגם פה אין הלזו יודעת מה נעשה בתחום אחריותה ומה עליה לעשות?

פוליטיקה – 29/04/2014 – טקס הדלקת המשואות בסימן זמן נשים

לטעמי, אם מדובר בזמן נשים, אז למה לא הלכו עם זה עד הסוף? אפשר היה לוותר על הנחייתו של הקריין (שכחתי את שמו) ולהביא קריינית ראויה לצדה של שמירה אימבר (אורלי יניב, לדוגמא). אפשר היה גם לוותר על הופעתו של יהורם גאון ולצרף שחקנית-זמרת נוספת, אני סמוכה ובטוחה שלא היינו ניזוקות. נו, שוין, אין דברים מושלמים… למרות זאת, היה הטקס יפה מאוד, מרשים ומכובד. בנחמות פורתא ובחסדים קטנים נתחזק ונעמוד בפרץ ובאתגרים הנכונים לנו.

תעלה המשואה לתפארת המדינה

תעלה המשואה לתפארת המדינה

בתמצית:

הגיע זמן נשים לתפארת מדינת ישראל!

 

רשימת הנשים המדליקות את המשואות ביום העצמאות ה-66 אתר משרד התרבות והספורט

חברות בפלמ"ח אתר הפלמ"ח

האשה בפלמ"ח ויקיפדיה

אחיות, לוחמות ואמהות אתוס ומציאות במבחן בנות דור 1948 יונית עפרון

Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

תגובות

 • תרצה הכטר  On 7 במאי 2014 at 8:08

  המוטיבציה לנושא שהוביל את טקס הדלקת המשואות צמחה מתוך כבוד לחנה סנש ולערך של "אשת חייל". איןי צורך להכביר מילים על פועלה של חנה סנש או על מקור הביטוי אשת חייל.

  • שרון הר פז  On 7 במאי 2014 at 8:13

   אדרבא ואדרבא – דוקא כן יש צורך להכביר מלים וכל המרבה הרי זה משובח. ההסטוריה של נשים מוצנעת ומועלמת עם חלוף השנים משום שמי שנמצאים בעמדות המפתח מכתיבים את מה שיונחל. הלואי וגם אצלנו היה פרויקט משמעותי של herstory כדי להראות שנשים היו שותפות מלאות כשהרשו להן לקחת חלק בעשיה וכשהלא הדירו אותן

 • תרצה הכטר  On 8 במאי 2014 at 17:24

  ברור שבספרה הציבורית יש עדיין הרבה מה לעשות בכיוון של "הסיפור שלהן".
  בספרה הפרטית, שלי ושלך, אין צורך……

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: