אשה ותיקה Woman and Purse

Weird Things Women Keep In Their Purses

 

טוב, נו, אתן ודאי תוהות מה רוצה הכותרת מחייכן. ובכן, הדבר הראשון שעלה על דעתי, היה לכתוב על נשים והתיקים שלהן, כי כידוע, מה היא אשה בלי תיק? יש גם שרים כאלו, שאין להם תיק מוגדר והם מבזבזים את כספי הציבור.

Nu, you probably wonder what this headline wants from you. Well, the first thing that came to my mind was to write about women and their purses, since what is a woman without a purse of a bag?

תמיד אהבתי תיקים. איני מאלה שאוהבות לשאת את חפציהן בכיסי המכנסיים או החולצה. זה לא נוח, זה מותח את הבגד ואינו מאפשר מרווח נשימה לגוף. אני מעדיפה לשים את הדברים שאני זקוקה להם מחוץ לבית בתוך תיק. רצוי יפה, מעניין, ייחודי. זו הסיבה שבכל ביקור שלי בחו"ל אני נוהגת לרכוש תיק ייחודי לאותה ארץ, יחד עם חולצת טי עם מאפיינים של המדינה ולהשלמת ההופעה – גם כובע. כשמישהי נוסעת למדינה שלא ביקרתי בה (שזה רוב העולם…), היא כבר יודעת מה להביא לי משם.

I always loved bags and purses. I don't like carrying my stuff in my pockets. It's not comfortable, it stretches the garment, and doesn't allow the body breathing space. I prefer to carry in a bag or a purse the things that I need outdoors. If possible, it should be nice, interesting, unique. This is the reason that why, in each visit abroad, I have this habit of purchasing a unique bag of that country, along with a t-shirt with the specific features of the country, and to complete the look – also a hat. When somebody travels to a country I never visited (which is most of the world…), she knows very well what to bring me from there.

יש לי אוסף נחמד למדי של תיקים מחו"ל וגם כאלה שרכשתי בארץ. כולם במחירים שפויים של 10, 20, 30 ₪, כשהמגבלה שלי היא תיק עד 80 ₪ גג. יש לי תיק לכל ארוע ולכל מטרה; לפעמים, אותו הדגם בצבעים שונים, בהתאם לצבע הבגד ו/או הנעליים שאלבש.

I have quite a nice collection of bags and purses from abroad and also such that I purchased in Israel. All in reasonable prices like 10, 20, 30 shekels, when my limit is 80 shekels top. I have a bag for every event and for every purpose; sometimes, the same model in different colours, to suit the cloths and/or the shoes I wear.

לפני החגים, עברתי על פני חנות שהציגה בחלון הראוה שלה תיק מדהים ביופיו, בשילוב מהמם של צבעי כתום ואדום עם קצת ירוק. חשבתי להתחדש עם תיק נוסף לקראת החגים ונכנסתי לשאול למחיר. המוכרת ניגשה לחלון הראוה, שלפה משם את התיק והושיטה לי אותו כדי שאבחן אם מתאים לי. רוב התיקים לנשים מעצבנים ביותר משום שהם בעלי תא אחד וללא כיסים לדברים הקטנים. אני ממש לא אוהבת (שלא לומר שונאת) בלגן – לא בחיים וגם לא בתיק ולעולם לא ארכוש תיק שאין בו לפחות שני תאים, כשבכל אחד מהם כיסים לארנק רגיל, לארנק קטן לכסף, לפנקס רשימות קטן, ליומן, למפתחות (כמה שאיני אוהבת כשאלה שטים להם בחלל וכשאני צריכה לדוג אותם!), למחק ועוד. רצוי שיהיו עיגולים/טבעות לתליית עט ועפרון, שלא אצטרך לתור גם אחריהם בתוך התיק.

Before the holidays I passed a shop that displayed in its window a gorgeous bag, with an amazing stunning combination of red and orange colours with a splash of green. I thought to get a new bag for the holidays, so I went in to ask the price. The seller went to the window, drew the bag and handed it to me so I could examine if it suits me. Most of bags for women are very annoying because they have only one compartment and without pockets for the little things. I really don't like (not to say hate) a mess – neither in life, nor in my bag, and I'd never buy a bag which doesn't have at least two compartments. Each of them has to have pockets for a wallet, a coin purse, a little notebook, a diary, keys (I sooo don't like when these travel and wander through the bag and I have to dig them out!), an eraser, and more. I prefer when it has these rings for hanging a pen and a pencil, so I won't have to dig them too.

אני: "איזה תיק מדהים! כמה זה עולה?"

המוכרת: "אכן, זה בעיצוב-על של המעצבת…" (מתנצלת על שלא שיננתי את השם בו נקבה, כך שאיני זוכרת).

אני: "זה גם עם הכיסים שאני תמיד מחפשת לדברים הקטנים. תיק ממש מושלם. כמה?"

המוכרת (בלי למצמץ כלל): "זה במבצע עכשו, 50% הנחה, 399 ₪."

אני ממהרת להחזיר לה את התיק, לבל ידבק לי זה ליד ומביטה הישר בעיניה. "מצטערת", אני מתנצלת בפניה, "זה מחיר שאין לי כוונה לשלם על תיק, גם אם זה בעיצוב-על."

Me: "What an amazing bag! How much is it?"

The seller: "Indeed, it's a super-design by… (I'm apologizing for I didn't memorize the name she mentioned, therefore I don't remember).

Me: "It's also with the pockets I'm always looking for, for the little things. It's a really perfect bag. How much?"

The seller (without even blinking): "It's on sale now, 50% off, 399 shekels."

Quickly I give her back the bag lest it would glue to my hand, and I'm staring directly into her eyes. "Sorry", I apologize to her, "It's a price that I have no intention to pay for a bag, even if it's designed by a top-super-designer."

חומר למחשבה:

אחרי שכתבתי את הכותרת בראש העמוד, פתאום ראיתי שזו יכולה להתפרש כאילו האשה ותיקה, כלומר אזרחית שאינה צעירה כבר… אולי אכתוב על זה בהזדמנות.

Food for the thought:

It's interesting what women have in their bags, isn't it?

 

אתר תיקים מהממים של המעצבת תהל שדות

Tahel Sadot's amazing designer's site

תיקים יפים, מעוצבים ומקסימים אותם אהבתי באתר של המעצבת תהל שדות!!!

Tahel Sadot's beautiful, designed bags which I liked very much

 

סגור להשארת עקבות, אבל ניתן לפרסם תגובה.

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d בלוגרים אהבו את זה: