בת לוקחת בת, בן לוקח בן Girl Takes Girl, Boy Takes Boy

Stjepan HauserBenedictus

 

זה מתחיל מהילדות, מחינוך, מהטמעה. ונמשך.

It starts from childhood, with education, by assimilation. And it continues.

שבת. נסעתי לים עם הנכדים. התמקמנו והתחלנו לכייף. מישהי שלא ראיתי מזה די הרבה זמן, חלפה לידינו ונופפה לי לשלום חטוף בלי להתעכב לדבר איתי. הנחתי שהיא ממהרת לאנשהו. השבתי נפנוף ופספסתי את הכדור שנרקיסי'לה שלח לעברי. זה פגע לי בקודקוד וראיתי כוכבים באמצע היום.

Shabbes. I went to the beach with my grandchildren. We settled down and began to have fun. Someone I had not seen for quite a long time, passed by and waved a quick goodbye without stopping to talk to me. I assumed she was in a hurry. I waved back and missed the ball Narkisi'le sent at my direction. It hit me at the top of my head and I saw stars in the middle of the day.

השבתי את רוחי בעזרת האבטיח הקר והענבים המתוקים שהבאתי איתי. בעודנו יושבים ומנשנשים מהפירות, התקרבו אלינו בריצה ובצהלה שני ילדים בגיל של נרקיסי'לה וכלנית. נכדַי קמו על רגליהם והחלו לקפץ ולצהול אף הם למראה חבריהם. מאחור, התנהלה מכרתי באיטיות, כל הצורה שלה מביעה חוסר חשק למראה האיחוד המרגש.

I recovered my spirits with the cold watermelon and the sweet grapes I had brought with me. As we sat nibbling the fruit, two children at the same age of Narkisi'le and Calanit came running up to us. My grandchildren rose to their feet and began to jump and laugh at the sight of their friends. Behind, my acquaintance was walking slowly, her whole shape expressing her objection to the sight of the exciting reunion.

היא מכּרה, לא מישהי קרובה, כך שאין לי הרבה מידע לגבי חייה הפרטיים ולא היה לי שמץ של מושג שנכדינו מכירים. המכרה ואני מכירות בעטין של נסיבות חברתיות, לא אישיות. אני בטוחה שגם היא לא ידעה על ההכרות של נכדינו ולוא היה לה שמץ כלשהו, היתה ודאי מדירה רגליהם מאיתנו.

She is an only acquaintance, not somebody close, so I don't have much information about her private life and I had no idea that our grandchildren knew each other. The acquaintance and I know each other doe to social circumstances, not personal. I'm sure that she did not know about our grandchildren's acquaintance, and if she had any trace of such knowledge, she would certainly pick another way, away from us.

איני אוהבת להכריח, אך משום שהילדים נדבקו זה לזה ואי אפשר היה להפרידם, הצעתי לה לשבת ולהתכבד בפירות ארצנו. אני מניחה שלא היתה לה ברירה, אלא להענות ולחכות בסבלנות עד יעבור זעם, כלומר: עד שהילדים יאותו להפרד ולהמשיך הלאה.

I do not like to constrain, but since the kids stuck to each other and could not be separated, I suggested that she sat down and help herself with the fruits of our country. I suppose she had no choice but to comply and wait patiently until the storm passed, that is, until the children were ready to separate and move on.

אנחנו שותקות. איני נוהגת לפתוח בשיחה עם מי שנראה בעליל שאינה רוצה בכך ונקלעה למצב בלית ברירה. במקום זאת, אוזנַי כרויות אל רחשי הים והגלים. מבעד לצלילים הנעימים, אני שומעת את צחקוקם של הילדים. "רוני אוהב את דניאל", מקניטה כלנית נכדתי את נכדהּ של מכרתי. אני מחייכת לעצמי. יש עוד תקוה לדור הצעיר אם בגיל הזה הם יכולים להתמודד עם אהבה של בני אותו מין.

We are silent. I don't usually start a conversation with somebody who obviously does not want it and seems to be fallen into a situation of no other choice. Instead, I listen to the sounds of the sea and the waves. Through the pleasant sounds, I hear the children's chuckle. "Ronny loves Daniel," teases my granddaughter Calanit my acquaintance's grandson. I smile to myself. There is still hope for the young generation if at this age they can deal with love of the same sex.

"מה את מחייכת", זועפת המכרה שכנראה מנחשת את מחשבותי. "דניאל זה שם של בת."

"What are you smiling at?" Sulks the acquaintance, which seems to be guessing my thoughts. "Daniel is the name of a girl."

Laura Wright – Benedictus

 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

טרקבאקים

  • […] אני עונה לחכמה: אין לי כל כוונה לטרוח לענות לאנשים בורים כמו זו דלעיל שאינה יכולה לגלות חמלה לבני אנוש אחרים. איני יכולה לסבול את אלה שאינם יכולים לאמץ את הצו האלוקי הפשוט של "ואהבת לרעך כמוך" גם אם רעך אינו כמוך. אני מרחמת על אנשים החושבים שהאמת היחידה נמצאת אצלם באופן בלעדי ואינם מכבדים את האמת של אחרים. יום אחד, כשיבוא אל האשה המתועבת הלזו שאני בזה לה בכל לבי, היא תגלה שאף אחד לא נשאר להגן עליה, והיא ראויה לקבל כל מה שהם יעשו לה, אמן!!! […]

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.

%d בלוגרים אהבו את זה: