כריס וויליאמסון Cris Williamson

Cris WilliamsonWaterfall

איזה יופי שיש אינטרנט! זה מאפשר להפתח למוזיקה שבחיים לא הייתי מגיעה אליה בצינורות המקובלים.

How lucky we are to have the internet! It allows me to open up to music that I would never reach via standard channels.

מישהי העלתה זכרונות מן הזמרת-יוצרת הזו בקבוצת הנשים אליה אני משתייכת. לחצתי על הקישור ושמחתי לראות ולשמוע מוזיקה של אשה ותיקה עם קריירה ארוכת שנים. חבל רק שמעולם לפני כן היא והמוזיקה שלה לא הגיעו אל אוזני. מוזיקה יפה, ערבה לאוזן ומעניינת. חשבתי לעצמי שמן הסתם ישנן זמרות נוספות ששרות מוזיקה טובה, שחבל שאין מקום שמאגד אותן כדי שאפשר יהיה למצוא אותן בקלות. לדוגמא: מוזיקה שעושות ושרות יוצרות וזמרות לסביות.

Someone brought back memories of this songster-songwriter in the women's group I belong to. I clicked on the link and was glad to see and hear the music of a woman with a long-standing career. Aa shame she and her music never came to my ears. Beautiful music, pleasant to the ears and interesting. I thought that probably there are other songsters who sing good music, and it is a shame that there is no place to put them together so they can be easily found. For example: music created and sung by lesbian creators and songsters.

כריס וויליאמסון – הנשים שרות הלילה

Cris WilliamsonThe Women Are Singing Tonight

אני אוהבת בעיקר יוצרות ששרות את שיריהן, אם כי גם כשהן שרות יצירות של אחרים בצורה הולמת. זה תלוי בביצוע שלהן. להלן פרשנות של כריס וויליאמסון לשיר של לאונרד כהן, סיסטרס אוף מרסי. אהבתי מאוד את הביצוע שלו וכמובן את המלים. כאן, זו פרשנות שונה, מעניינת.

I like mainly creators who sing their songs, though when they also sing other people's works appropriately. It depends on their performance. Following is Cris Williamson's interoperation of Leonard Cohen's song, Sisters of Mercy. I loved his performance very much, as well as the lyrics. Here, she does it differently, an interesting interpretation.

Cris Williamson – Sisters of Mercy (Leonard Cohen's song)

זו זמרת-יוצרת שמגיע לה כבוד גדול על פועלה והיא אכן זכתה בהכרה, מה שמשמח אותי מאוד. לפעול בגלוי בתוך סביבה עוינת, בתקופה בה נושאים לסביים היו מוקצים, לשיר על ולמען נשים – כל הכבוד לה! היא מאותן נשים ענקיות שפילסו בעוז ובנחישות את הדרך לבאות אחריהן, שבלעדיהן לא היינו מגיעות עד הלום. הן השיגו בשבילנו השגים גדולים ומשמעותיים, אם כי הדרך עדיין לא הסתיימה והיא די ארוכה, לדאבוני. העידן הנוכחי לא כל כך מפרגן לנשים כששמוקים אידיוטים עומדים בראש מדינות חשובות כמו אמריקה ובריטניה.

She is a songster-songwriter who deserves great respect for her work and she indeed won recognition, which makes me very happy. To act openly in a hostile environment, at a time when lesbian issues were outcast, to sing about and for women – well done to her! She is one of those great women who fiercely and resolutely worked their way to those who came after, without whom we would not have be where we are. They have achieved great and significant achievements for us, though the road is not over yet and is quite long, to my dismay. The present era does not treat women favourably, since idiotic shmucks head important countries like America and the United Kingdom.

אני מסתכלת על רשימת האלבומים המרשימה שהיא הוציאה ונדהמת איך אף שיר מתוכם הגיע להשמעה ברדיו הישראלי. מדהים, לא? איך העורכים מוזיקלית לא טרחו לגוון לנו את ההשמעות עם דברים שונים וחדשים. מזל שיש לנו אינטרנט ועולם רחב ועשיר ללמוד עליו עוד.

I look at the impressive list of albums she released and am amazed how none of her songs from all those albums was played on Israeli radio. Amazing, isn't it? How did the music editors not bother to diversify the playlists with different and new things. We are lucky to have the internet and a rich wide world to learn more about.

Cris WilliamsonPower

במשפט אחד:

אני ממליצה לשמוע ולרכוש כמה שיותר יצירות של נשים.

In one sentence:

I recommend to listen to women's creations and purchase as many as possible.

Cris Williamson – Goodnight, Marjorie Morningstar

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.

%d בלוגרים אהבו את זה: