יש גיל There is an Age

עזבוני לנפשי !!! Leave me alone

עזבוני לנפשי !!! Leave me alone

יש גיל בו אומרים לך דברים שאינם מקובלים עלייך. אינך חייבת להסכים.

There is an age when you are told things that are not acceptable to you. You don't have to agree.

לי לא קרה להעיר לאמי על דברים שעשתה. לא משום שהיתה דעתנית יותר מדי, אלא משום שמעולם לא חשבתי שאני יודעת מה טוב ומתאים לה יותר ממנה. אם אין האדם סובל משטיון – אין לאף אחד רשות להורות לו מה לעשות. הילדים שלי מבינים את זה ומתחשבים וגם אם לפעמים מה שאני עושה אינו נראה להם – הם מתאפקים מלהעיר לי. הם הבינו שאין טעם וכי דעתי עדיין צלולה ורק אני זו שיודעת מה טוב ומתאים לי.

I didn't happen to comment to my mother about things she did. Not because she was too opinionated, but because I never thought I knew what was good and right for her. If a person does not suffer from dementia – no one has permission to instruct them what to do. My kids understand it and are considerate and even if sometimes what I do doesn't seem ok to them – they restrain themselves from criticizing. They realized that there is no point and that my mind is still clear and only me knows what is good and right for me.

מדי פעם נכנסות אל חיי (להרף עין בלבד) כאלה שיודעות מה טוב ומתאים לי. הן עוד לא הספיקו להבין מי אני (לא נראה לי שמעניין אותן לדעת) – הן כבר מעבירות ביקורת על כל תנועה שלי. כמה פעמים שמעתי את "איך את מתלבשת? אין לך דברים אחרים?" יש לי לזה תשובה מוכנה: "גם אם לדעתך איני יודעת להתלבש, אני בהחלט יודעת להתפשט!" איני מדגימה, כמובן.

Occasionally, I have women coming into my life (just for a brief moment) those who know what's good and right for me. They haven't yet figured out who I am (they don't seem to care to getting to know me) – they're already criticizing my every move. How many times have I heard, "How do you dress? Don't you have other things?" I have a ready answer to that: "Even if you think that I don't know how to dress, I definitely know how to undress!" I don't demonstrate, obviously.

גם בגיל הזה היא עדיין מסוגלת לצעוד ולהסתדר בעצמה At this age, too, she is still able to walk and manage by herself

גם בגיל הזה היא עדיין מסוגלת לצעוד ולהסתדר בעצמה   At this age, too, she is still able to walk and manage by herself

משפט נוסף זה "זה לא מתאים לגיל שלך". "מה לא מתאים לגיל שלי?" אני תמיד שואלת. "לא מתאים", הן עונות לי ואינן מוסיפות. כך החליטו, זו דעתן. איני נוהגת להכנס להתנצחות, אין לי כח לויכוחים מיותרים, בעיקר לא עם מי שאינן ראויות. מי שאכפת לי ממנה לא תגיד לי דברים כאלה משום שהיא מכירה ומכילה אותי. מי שלא אכפת לי ממנה – אני מוחקת מחיי. אין לי כוח למטומטמות.

Another phrase is "it doesn't fit your age". "What doesn't fit my age?" I always ask. "It's inappropriate", they answer me and don't add more. That's how they decided, that's their opinion. I don't get into arguing, I have no power for unnecessary arguments, especially with those who are unworthy. People I care about don't tell me things like that because they know and embrace me. Whoever I don't care about – I delete from my life. I have no power to dumb people.

במשפט אחד:

יש גיל בו את משאירה מאחור את "מה יגידו/יחשבו אחרים" וחיה את חייך כראות עינייך. לעולם אינך זקנה מדי ואף פעם אין זה מאוחר. אני חושבת להתחיל ללמוד סינית, זה טוב לתרגול המוח.

In one sentence:

There is an age where you leave behind "what others will say/think" and you live your life as you see fit. You are never too old and it is never too late. I thinking of starting learning Chinese, it's good for brain training.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.

%d בלוגרים אהבו את זה: