עריכה זה מקצוע   Editing is a Profession

סיפור A srory

סיפור   A srory

עריכה זה מקצוע. חבל שאנשים נוטים לזלזל בה.

Editing is a profession. It's a pity that people tend to underestimate it.

"זה צריך עריכה", אני אומרת לה אחרי עיון בתוכן אותו היא רוצה להעלות לאתר החדש שלה אותו אני בונה לה. "לא סתם עריכה, אלא ממש מסיבית. זה כתוב רע!"

"עזבי, לא צריך", היא עונה. אני יכולה לשמוע את הזלזול בקולה. "אני רוצה שרק תעלי לי את זה לאתר."

"אין לי כוונה להקים אתר שהתוכן שלו כתוב בעברית נלעגת", אני מסבירה לה. "זה לא שאני רוצה לסחוט ממך כספים לשוא, אבל סיכמנו שאת מביאה לי את התכנים כשהם ערוכים היטב, לא סתם קשקושים." אני מברכת את הנסיון הרב שלי עם לקוחות ועל שאני מתעקשת לחתום קודם על חוזה בטרם אני מתחילה את העבודה שלי איתם. אני גם דורשת לראות את החומרים איתם אני אמורה לעבוד לפני שאני מחליטה אם לקבל את העבודה, אם לאו.

"It needs editing," I tell her after observing the content she wants to upload to the new site I'm building for her. "Not just editing, but really massive. It's badly written!"

"Leave it, no need," she replies. I can hear the contempt in her voice. "I want you to just upload it to the site."

"I have no intention of setting up a website whose content is in ludicrous Hebrew," I explain. "It's not that I want to extort money from you in vain, but we concluded that you bring me the contents well edited, not just scribbles." I congratulate my extensive experience with clients and for me insisting on signing a contract before I begin my work with them. I also demand to see the materials I am supposed to work with before deciding whether or not to get the job.

היא התעקשה, אני ויתרתי על העבודה. השם הטוב שלי חשוב לי יותר מהכסף. איני עובדת בחינם, איני עובדת בזול. יש מלא העוסקים בתחום הזה והתחרות לא קלה, אך איני מתחרה באף אחד. מי שפונה אלי, זה בעיקר שקיבלה המלצה על העבודה המקצועית והמדויקת שאני מוציאה תחת ידי.

She insisted, I gave up the job. My reputation is more important to me than the money. I don't work for free, I don't work cheap. There are many working in this field and the competition is not easy, but I do not compete with anyone. Whoever comes to me is mainly those who received a recommendation for the professional and precise work I produce.

שלחתי סיפור שלי לאתר שאסף סיפורים של נשים ותיקות על נסיון החיים העשיר שלהן. חוץ מן העובדה שזה אמור היה להיות באנגלית, מה שאומר בשפה זרה, לא שפת האם שלי, העורכת הקבועה שלי לא היתה בקו הבריאות, כך שלא יכולתי להעזר בשרותיה המצוינים. זה בהחלט השתקף בתוצאה. מבחינתי, ללא העין המקצועית של העורכת שלי, היה הסיפור מושלם ולא מצאתי לנכון להוסיף על מה שכתבתי. טעיתי, כמובן.

I sent a story of mine to a site that collected stories of crones about their rich life experience. Apart from the fact that it was supposed to be in English, which means in a foreign language, not my native language, my regular editor was not in good health, so I couldn't use her excellent services. It certainly reflected in the result. For me, without the professional eye of my editor, the story was perfect and I didn't find it appropriate to add on what I wrote. I was wrong, of course.

עריכה זה מקצוע, זה כשרון, זו יצירה. הסיפור הוחזר לי עם הערות בונות שכמובן היו מוצדקות. שמחתי שהעורכת הראשית מצאה לנכון להעיר את הערותיה ולתת לי הזדמנות לשפר ולשלוח שוב. 'הבסיס', כך כתבה, 'מצוין, אך יש להוסיף עוד' וּפֵרטה מה עלי לעשות אם אני רוצה שהסיפור יעבור סקירה נוספת. כמובן שרציתי. מיהרתי והזעקתי את העורכת שלי ממיטת חוליה וישבנו יחד על עיבוי התוכן. היא מקצועית, היא מוכשרת מאוד, היא יצירתית להפליא, אין עליה! מדהים איך העלתה לי את הסיפור לרמות שלא חשבתי עליהן. אני מבורכת!

Editing is a profession, it's a talent, it's a creation. The story was returned to me with constructive comments that of course were justified. I was happy that the managing editor found it appropriate to make her comments and give me a chance to improve and resubmit. 'The basis,' she wrote, 'is excellent, but more needs to be added', and she elaborated on what I have to do if I want the story to get another review. Of course I wanted to. I rushed and summoned my editor out of a sickbed and we sat down together to condense the contents. She is professional, she is very talented, she is amazingly creative, she is outstanding! It's amazing how she brought my story to levels I didn't think of. I am blessed!

סיפור A srory

סיפור   A srory

במשפט אחד:

שלחתי שוב, זה הגיע לתעודתו. עכשו אנחנו מחכות לאישור. מחזיקות אצבעות.

In one sentence:

I sent again, it reached its destination. Now we are waiting for approval. Fingers crossed.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.

%d בלוגרים אהבו את זה: