הפחים ניצחו   The Bins Won

הצעה היכן למקם את השלט An offer where to place the sign

הצעה היכן למקם את השלט   An offer where to place the sign

ישנם מאבקי כוח מיותרים, חבל שהם קיימים.

There are unnecessary power struggles, too bad they exist.

פעמים רבות, יותר מדי, אני נתקלת בדברים שאיני יכולה להסביר לעצמי את ההגיון שלהם, משום שאין להם כזה. נכון שאני מאותגרת ברמות קשות וישנם דברים רבים אשר נשגבים מבינתי, אבל דברים פשוטים אני עוד מסוגלת להבין. לפעמים אני גם מפתיעה את הסביבה (אך לא את עצמי) ביכולתי לבוא עם פתרונות הגיוניים ופשוטים לבעיות שהסתבכו לשוא.

Many times, too many, I come across things that I can't explain to myself their logic because they have none. It is true that I am very much challenged and there are many things that are beyond my grasp, but simple things I can still understand. Sometimes I also surprise the surrounding (but not myself) with my ability to come up with logical and simple solutions to problems that have become complicated in vain.

בהתחלה שמו שלט לציין שזה בית ספר של חב"ד. לפני שתלו אותו, לא הביטו סביב, לא התחשבו בסביבה ולא שמו לב שהפחים היו שם קודם, הרבה לפני השלט. אמנם, כשתלו את השלט, לא היו פחים לפניו, משום שאלה היו בצד, במסגרת השיפוץ הכללי של בית הספר לקראת פתיחת שנת הלימודים. כמו כן, האנשים שתכננו היכן לתלות את השלט, היו חדשים בבית הספר הזה, משום שהוא עבר מרשת אחת לאחרת, זו הנוכחית, של חב"ד. הללו לא ידעו שהפחים היו שם קודם לכן ולכן לא תכננו נכון את מיקום השלט.

At first, they put a sign to indicate that it was a Chabad school. Before they hung it, they didn't look around, didn't take into consideration the surrounding, and didn't notice that the bins were there before, long before the sign. Indeed, when they hung the sign, there were no bins in front of it because they were on the side, within the general renovation of this school towards the start of the school year. In addition, the people who planned where to hang the sign were new to this school because it has moved from one network to another, the current one, of Chabad. These people did not know that the bins had been there before and so they had not planned correctly the location of the sign.

בפעם הראשונה בה ראיתי היכן מיקמו את השלט, ידעתי שנפלה כאן טעות בתום לב. יחד עם זאת, אפשר לתקן דברים כשטועים, לא ככה? לא ממש ששתי לצלם, אך איך יכולתי לעמוד בפיתוי? הרבי הצטלם כל כך יפה, סיפר סיפור מעניין (מבחינתי) על היחס העיוור של חסידיו השוטים אליו בלי לראות גם את הסביבה או להתחשב בה, כפי שהם נוהגים לעשות. פרסמתי את הצילום הזה בכמה רשתות חברתיות וזכיתי לתגובות מתפעלות איך תפסתי את הרגע המיוחד הזה של הרבי המהרהר על הנוף שלפניו או עוצר את נשימתו בשל הריח העולה מהפחים עליהם מינו אותו להשגיח וכנראה גם לטפל.

The first time I saw where the sign was placed, I knew a bona fide mistake had occurred. At the same time, things can be fixed when somebody is wrong, isn't it? I wasn't rejoice taking the photos, but how could I resist it? The Rebbe was so beautifully photographed, telling an interesting story (for me) about the blind attitude of his foolish followers without seeing either the environment or considering it, as they usually do. I posted this photo on several social networks and gained admiring responses how I caught this special moment of the Rebbe pondering the landscape before him or holding his breath due to the smell coming from the bins which they appointed him to watch and probably to look after as well.

משום שלא הייתי בסוד העניינים, אין לי מושג מה הלך שם, אם הנהלת בית הספר או הממונים על הנושא דיברו עם אנשי הפחים וביקשו מהם להניחם במקום אחר, שלא תחת אפו של הרבי; אם אנשי הפחים סרבו והתעקשו למקם את הפחים במקום שמיקמו, דוקא מול הרבי; אם רבו ביניהם ומי אמר מה למי. אני יודעת שהיו ימים בהם היו הפחים מרוחקים מעט מהשלט, אך אלה היו מעטים מאוד. ברוב הימים היו הפחים צמודים לרבי.

Because I was not in on the secret, I have no idea what went on there, if the school administration or the superiors of the subject talked to the bins people and asked them to place them somewhere else, not under the Rebbe's nose; if the people of the bins refused and insisted on placing the bins where they were placed, specifically against the Rebbe; if they quarrelled and who said what to whom. I know there were days when the bins were a bit far from the sign, but these were very few. On most days, the bins were close to the Rebbe.

אין שלט No sign

אין שלט   No sign

לפני מספר ימים עברתי שם ופתאום שמתי לב שהשלט הוסר, הורידו את הרבי מלהשגיח על הפחים! לא ברור לי למה לא תלו את השלט בצד השני של השער. הרי יש שם מקום למכביר והפחים בצד השני. כמו שכתבתי, לא ברור לי ההגיון שבהסרת השלט במקום לתלותו במקום אחר. האם אין צורך לציין את מטרת הבנין?

A few days ago, I passed there and suddenly I noticed that the sign was removed, the Rebbe was taken down from looking after the bins! It is unclear to me why the sign was not hung on the other side of the gate. After all, there is aplenty room and the bins are on the other side. As I wrote, it is unclear to me the logic of removing the sign instead of hanging it elsewhere. Is it not necessary to indicate the purpose of the building?

במשפט אחד:

זה התחיל בתור שלט חגיגי לציון מטרת הבנין, בית ספר של חב"ד. זה הובס, הפחים ניצחו.

In one sentence:

It started as a festive sign marking the purpose of the building, a Chabad school. It was defeated, the bins won.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.

%d בלוגרים אהבו את זה: