אוסטרליה בלהבות 2019 Australia in Fames

טבילה בירדן – קאסר אל יהוד

Baptism in Jordan – Kassar El Yahud

המאמינים בכנסיות חוגגים היום את חג ההתגלות. אין לי מושג איך אפשר לחגוג באוסטרליה הבוערת, אם הם בכלל חוגגים שם.

Believers in churches celebrate the Epiphany. I have no idea how they can celebrate in burning, going down with the flames Australia.

האקלים זועם גם השנה. בחלקים שונים של העולם, כמו אצלנו בישראל, זה מוריד משקעים בלתי צפויים הגורמים להצפות במקומות שאין בהן צורך ולאובדן חיי אדם. בחלקים אחרים של העולם – בקליפורניה, ביערות הגשם באמזונאס ומאוגוסט ללא הפסק גם באוסטרליה (עדיין לא כתבו על זה ערך בויקיפדיה), שם זה בלתי ניתן לשליטה והשריפות מכלות חלקים גדולים במדינה וגובים חיים יקרים, הן של בני אדם ובעיקר של בעלי חיים תמימים שממש לא עשו רע לאף אחד, רק שמרו על האיזון הטבעי של כדור הארץ.

The climate is furious this year too. In different parts of the world, like in Israel, it pours unexpected precipitation causing flooding in places where there is no need and loss of life as wrong. In other parts of the world – in California, Amazonas rainforest and since August, in Australia too (no entry about this has been written on Wikipedia yet), where it's uncontrollable and the fires are consuming large parts of the country and collect precious lives, both of humans and especially of innocent animals that have done no harm to anyone, they just maintained the natural balance of Earth.

Nine News Australia  – אוסטרליה מתעוררת אחרי לילה של הרס

Nine News Australia – Australia wakes after night of bushfire devastation

אני עוקבת אחרי החדשות המגיעות משם. יש לי שם כמה חברות שמעדכנות אותי מסידני כמעט בכל יום ואני יכולה לראות את התמונות עוצרות הנשימה ממש של הלהבות העצומות המכלות כל דבר בדרכן. אין לאף אחד מושג מה ניתן לעשות כדי לעצור את השריפות מלהגיע אל הערים הגדולות ולכלות גם אותן. בינתיים, אלה אפופות עשן ומכוסות באפר, שהספיק כבר להגיע אל הקרחונים בניו זילנד. האפר הזה מגביר את הנמסות הקרחונים שם. ברור לכל אדם בר דעת, גם בלי להיות מדען ומלומד, איך זה גורם להתחממות כדור הארץ ולנזקים שבאים בעקבותיו.

I follow the news coming from there. I have a couple of friends there who update me from Sydney almost every day and I can see the really breathtaking images of the huge flames consuming everything in their way. No one has any idea what can be done to stop the fires from coming to the big cities and consuming them too. In the meantime, these are smoky and covered with ash, which has already reached the glaciers in New Zealand. This ash increases the glacial melting there. It is clear to every reasonable person, even without being a scientist and scholar, how this causes global warming and the damage that follows.

ביאטריס עדיין לא חזרה לשם. היא משהה את שובה כדי לחשוב שוב על כל המהלך הזה שעשתה כשהחליטה לעבור לשם כשהשריפות התחילו. אף אחד לא צפה שזה לא ידעך, שלא ינקטו צעדים הולמים כדי לכבותן במהירות. אף אחד לא צפה את האסון שקורה שם עכשו. אני מנסה לא לנדנד לה יותר מדי ומנסה לסייע בידה למצוא עבודה חדשה, רצוי בארץ, אם כי הסיכויים לכך די קלושים למי שאינה יודעת עברית כהלכה.

Béatrice has not returned there yet. She suspends her return to rethink this whole move she made when she decided to move there when the fires started. No one expected it not to be extinguished, that appropriate steps would not be taken to put them out quickly. No one anticipated the catastrophe happening there now. I try not to nag her too much and try to help her find a new job, preferably in Israel, although the chances are pretty slim for someone who does not know Hebrew well.

7 NEWS – קהילות ברחבי ניו סאות' וויילס נלחמות כדי להציל את עיירותיהן מהאש

7 NEWS – Communities across New South Wales are fighting to save their towns from fire

במשפט אחד:

הנזקים הנוראיים, השמדת הטבע – החי והצומח, לא ייטיבו עם האזורים הללו. מצמרר לחשוב על הנזקים הבריאותיים של אלו שנשמו את העשן הזה. לבי עם אוסטרליה בזמן הזה.

In one sentence:

The terrible damage, destroying nature – the living and the vegetation, will not benefit these areas. It is scary to think about the health damage of those who breathe this smoke. My heart is with Australia at this time.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d בלוגרים אהבו את זה: