העיקר שלא נצטרך את זה   As Long as We Won't Need It

Cindy Sheldan – How brands hijack your feelings to influence what you buy

אנו חיות בתקופה מאתגרת. מצד אחד, יש לנו עשירון עליון שכל העושר מרוכז אצלו ומצד שני, כל השאר הנאלצים להתמודד עם קשיים קיומיים.

We live in a challenging time. On the one hand, we have a top decile with all its wealth cantered on it, and on the other hand, everyone else having to deal with existential difficulties.

זה לא חדש. מאז ומתמיד היו מעטים שהחזיקו את כל העושר בידיהם ורבים שבקושי הצליחו לשרוד. כל תקופה מאתגרת כשלעצמה. לאורך כל ההיסטוריה ניתן לראות כיצד לכל תקופה ההתמודדויות של אלה החיות בה עם האתגרים התקופתיים. פעם, שאלה אותי מישהי אם ישנה איזושהי תקופה בה הייתי רוצה לחיות. לא ממש ידעתי לענות. עד אז בכלל לא חשבתי על זה. השאלה שלה הפעילה אצלי את התאים האפורים הספורים וגרמה לי לבדוק את הנושא. באיזו תקופה הייתן רוצות לחיות?

This is not new. There have always been few who held all the wealth in their hands and many who could barely survive. Each period is challenging in itself. Throughout history, one can see how each period has the coping of those who live in it with the challenges of that time. Someone asked me once if there was a period I would like to live in. I didn't really know what to answer. Until then I hadn't even thought about it. Her question triggered my few grey cells and made me examine the issue. At what time would you like to live?

לקח לי זמן לא מועט לחשוב על זה. בחנתי את התקופות לאורך כל ההיסטוריה. לכל אחת היו הקשיים והחסרונות שלה. הדבר הראשון אותו פסלתי, זה לחיות בתקופה בה הנשים היו חסרות כוח. ידעתי בברור שלא הייתי שורדת חוסר שוויון. למה לחיות בתקופות כאלה? זה השאיר לי רק את התקופה הנוכחית, בה עדיין אין לנו שוויון מלא (כמה אנחנו מרויחות לעומת גברים?), אך זו עדיפה על הקודמות בה.

It took me quite a while to think about it. I explored the periods throughout history. Each had its own difficulties and disadvantages. The first thing I rejected was to live in a time when women were powerless. I clearly knew I wouldn't survive inequality. Why live in such times? That only left me with the current era, where we still don't have full equality (how much do we earn compared to men?), but it's better than the previous ones.

אחד המאפיינים של התקופה הנוכחית היא הבזבוז המשווע שלנו. אנו חיות בחברה הצורכת וצורכת ואינה מפסיקה לצרוך דברים שאין אנו זקוקות להם. העיקר שנעשיר את כיסיהם של העשירים ממילא. אנחנו קונות ללא הבחנה או שיקול דעת דברים שאין אנו זקוקות להן, העיקר לקנות וכמה שיותר. למה? האם הריקנות בחיינו עצומה כל כך עד כי אנו זקוקות למלאה במשהו, גם אם זה בזבוז ולשוא?

One of the characteristics of the current era is our wasteful waste. We live in a society that consumes and consumes and does not stop consuming things we don't need. The main thing is to enrich the pockets of the rich anyway. We buy indiscriminate or without any judgment things we don't need, just for the sake of buying and as much as possible. Why? Is the emptiness in our lives so enormous that we need something to fill it, even if it is a waste and in vain?

"העיקר שלא נצטרך", אמרה לי מישהי השבוע שסיפרה לי על כמה מציאות שהצליחה לחלץ מנבכי האינטרנט בעודה מראה לי אותן בגאוה גדולה. "העיקר שנהיה בריאות ומאושרות ונחיה רק בטוב."

אמנם אני פולניה, אך אני נמנעת מהערות שהיו לחם חוקה של אמי זצ"ל כמו: "למה את צריכה את זה?" "לא חבל על הכסף שהוצאת? הרי יש לך כבר כמה זוגות נעליים, למה את צריכה עוד?" היו לה הערות נוספות בסגנון, אך תקצר היריעה ולכן אסתפק בשתיים דלעיל. "לבריאות!" אמרתי לאישה השמחה בחלקה. "תבלי בכיף!" עיני אינה צרה באף אחת מאושרת, נהפוך הוא, אני שמחה בשבילה.

"As long as we won't need," someone said to me this week. She told me about some of the bargains she managed to extract from the web, while showing them to me with great pride. "The main thing is that we'll be healthy and happy and we'll only live well."

Although I am a Pole, I avoid comments that late mother used to make, like: "Why do you need this?" "Isn't it a waste of money that you spent? You already have a few pairs of shoes, why do you need more?" She had more comments in this style, but there is not enough time or space to cover it all, so I would settle for the two above. "For health!" I said to the satisfied woman. "May you wear it with well-being!" I'm not jealous of any contented woman, on the contrary, I'm happy for her."

במשפט אחד:

העיקר שלא נצטרך את זה.

In one sentence:

As long as we won't need it.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.

%d בלוגרים אהבו את זה: