יום המשפחה ה'תש"פ   Family Day 2020

אמא יקרה לי

My Dear Mother

פעם קראו לזה 'יום האם'. היום זה מדויק יותר ונקרא 'יום המשפחה'.

In the past it was called 'Mother's Day'. Today it's more accurate and it's called 'Family Day'.

איני זוכרת אם חגגנו את יום האם בילדותי. איני זוכרת שציירנו כרטיסי ברכה לאמהות שלנו. המושג של יום האם הגיע אלי כשהילדים חגגו בבית הספר. עדיין שמורים אצלי כמה כרטיסי ברכה שהם הביאו לי ולאמי – הלא היא סבתם. נחמד להביט בהם ולהעלות זכרונות נעימים מן העבר.

I don't remember if we celebrated Mother's Day as a child. I don't remember that we painted greeting cards for our mothers. Mother's Day concept came to me when my kids celebrated it at school. I still have some greetings cards that they brought me and my mother – their grandmother. Nice to look at them and bring back pleasant memories of the past.

יצאתי הבוקר עם כמה מהחבורה שלנו לבקר את החברה הכי מבוגרת אצלנו ולברך אותה לרגל היום השמח הזה. אנחנו חשות שאנחנו משפחה ודואגות זו לזו כמיטב יכולתנו. אמנם לחלק מאיתנו יש את המשפחה שלנו, אך עדיין יש לנו מקום בלב ואת הזמן גם לחברות, בעיקר לגלמודות, אלה שאין להן משפחה או שזו גרה הרחק מהן.

I went out this morning with some of our group to visit our oldest friend and congratulate her on this happy day. We feel we are family and take care of each other to the best of our ability. While some of us have our own family, we still have a place in our hearts and the time for our friends, especially the lonely ones, those who have no family or who live away from them.

Happy Mother's Day

הודענו לה על בואנו, כמובן, כדי שזו תהיה מוכנה, אך לא ציינו את מטרת ביקורנו. רצינו להפתיע. אמרנו לה שנשמח אם היא תארח אותנו למשחק רמיקוב. אנחנו אוהבות את המשחק הזה, זה כייפי. גם שבץ נא אנחנו אוהבות לשחק יחד. היא שמחה מאוד להצעה. היא מאותן נשים שאנחנו מקפידות לא להשאירן לבדן ומבקרות מדי יום כדי לודא שהן בסדר. הרי לא כולן יכולות להרשות לעצמן מטפלת צמודה ומי שאין ידה משגת, נגזר עליה לחיות בבדידות לא נעימה. השרותים החברתיים אצלנו לא ממש פורחים, אם אנקוט שלא כמנהגי בלשון המעטה. אצלנו בחבורה אין כאלה שתעבורנה ימים שלמים בלי לדבר עם אף אחד, כפי שקורה לא מעט אצל אנשים בגילנו.

We informed her of our arrival, of course, so she could be ready, but we didn't specify the purpose of our visit. We wanted to surprised. We told her we would be happy if she hosted us for playing Rummikub. We love this game, it's fun. We also like to play Scrabble together. She was very happy with the offer. She is one of those women we make sure not to leave alone, and visit daily to make sure they are okay. Not everyone can afford a 24-hour caregiver and those who fail to reach it are doomed to live in unpleasant solitude. Our social services don't really flourish, to say the least. In our group there won't be those who would spend days without talking to anyone, as quite often is the case with people of our age.

Mother's Day Celebration

רק מלראות את פניה המופתעות והמתענגות כשהגשנו לה את כרטיסי הברכה שהכנו – היה שוה לטרוח. לא שזו היתה טרחה, כי כשאת עושה דברים בהנאה ובכיף, הרי שזה תענוג. מה שעשינו, לפי הרעיון שלי, היה לא שגרתי. לא ראיתי את זה לפני כן בשום מקום. במהלך הזמן שאנחנו מכירות, אני הרי מצלמת את כולן. לא שהיתה לי כוונה מיוחדת בכך, אלא משום שאני אוהבת לצלם והן אוהבות להצטלם – יוצא שאני מעבירה להן מכל פגישה שלנו כל מיני צילומים שצילמתי. כל אחד הדביקה בכרטיס הברכה שלה את הצילומים שלה עם האישה שלכבודה הכנו את המאורע. יצא שבכל כרטיס ברכה היתה מישהי אחרת עם אותה אישה ובארועים שונים. זה יצר מעין רצף של זכרונות מהארועים בהן השתתפנו. היא שמחה מאוד. גם אנחנו.

Just seeing her surprised and delighted face as we handed her the greeting cards we made – was worth the trouble. Not that it was any trouble, because when you do things with joy and fun, it's a pleasure. What we did, according to my idea, was unconventional. I haven't seen it anywhere before. During the time we know each other, I photograph them all. Not that I had any special intention in doing so, but because I love to take photos and they love to be photographed – as a result, I pass to them all kinds of photos I took at all our meetings. Each one glued to her greeting card her photographs with the woman in whose honour we prepared the event. It turned out that every greeting card had a different person with the same woman and at different events. This created a kind of sequence of memories from the events we attended. She is very happy. We too.

חוץ מכרטיס הברכה שהכנתי לה, יצרתי לה אלבום תמונות של הארועים בהן השתתפה איתנו. זו אותה אחת שהחליטה בפגישתנו הראשונה שהיא אינה יוצאת טוב בתמונות והוכחתי לה אחרת. האלבום הזה ישאר לה כמזכרת שהיא כן יוצאת טוב בתמונות.

In addition to the greeting card I made for her, I created for her a photo album of the events she attended with us. This is the one that decided at our first meeting that she didn't do well in photos and I proved to her otherwise. This album will remind her that she does come out well in photos.

אמא הכי נהדרת

Most Wonderful Mother

במשפט אחד:

איזה כיף לעשות טוב למישהי!

In one sentence:

What joyful it is to do make someone feel good!

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

טרקבאקים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.

%d בלוגרים אהבו את זה: