שטחיות   Shallowness

דנה לפידות ומורן אהרוניShallow

Dana Lapidot & Moran Aharoni – Shallow 

במהלך חיי פגשתי טיפוסים שונים של אנשים. עדיין לא התרגלתי לרשעים מביניהם וגם לא לשטחיים.

During my life, I met different types of people. I haven't yet become accustomed to the wicked among them nor the superficial.

"תגידי", היא אומרת לי, "תמיד היית כזו חפרנית?"

אצלי, זה תלוי בגיל. התגובה שלי, אני מתכוונת. אם היא בגילי או צעירה ממני, אני סותמת לה את הפה באמרות כגון: "אני מבינה ששטחיות זו דרך חיים אצלך", או "השם ישמור, איך זה שאת יותר שטוחה מהרצפה", או… יש לי מלאי שאני מתאימה לדוברת. אם היא מבוגרת ממני, אני משתדלת להיות מנומסת ולא לענות לה. אין לי מה לענות לשאלה מטומטמת כזו. את שתיהן אני מעיפה מיד מחיי.

"Tell me," she says to me, "have you always been such a digger?"

For me, it depends on age. My reaction, I mean. If she is my age or younger, I shut her mouth with words like, "I understand that superficiality is a way of life for you," or "May God protect us, how come you are flatter than the floor," or… I have an inventory that fits the speaker. If she is older than me, I try to be polite and not answer her. I have nothing to answer such a dumb question. I immediately kick them both away from my life.

כשמישהי שואלת אותי שאלה, אני אוהבת לענות בהרחבה. כך נהגתי תמיד. כשאני שואלת מישהי שאלה, אני מעדיפה שהיא תענה בהרחבה ככל האפשר. איני יכולה לסבול שטחיות. אם אני שואלת, זה אומר שאני רוצה לדעת. איני שואלת רק כדי להוציא מלים מפי, אלא כדי להרחיב את ידיעותי. כשמישהי חדשה נכנסת אל חיי, אני רוצה לדעת עליה כמה שיותר. כמובן שאיני מחטטת (למרות שאני הרי פולניה חטטנית), אך שואלת שאלות כדי להבין מי מולי. כך מכירות זו את זו. אם לא אשאל, איך אדע?

When someone asks me a question, I like to answer extensively. I always did that. When I ask someone a question, I prefer that they answer as extensively as possible. I can't tolerate shallowness. If I ask, it means that I want to know. I don't only ask to utter words, but to expand my knowledge. When someone new comes into my life, I like to know about her as much as possible. Obviously, I'm not rummaging (although I'm a nosy Pole), but I'm asking questions to understand who is in front of me. This is how people get to know each other. If I don't ask, how will I know?

Lady Gaga, Bradley Cooper – Shallow

במשפט אחד:

אם למאן דהיא אין סבלנות להקשיב לי, הרי שלי אין סבלנות לנוכחותה בחיי.

In one sentence:

If somebody doesn't have the patience to listen to me, then I don't have patience for her presence in my life.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.

%d בלוגרים אהבו את זה: