אקונומיקה, הבושם החדש   Bleach, the New Perfume

ענבלי בא-לי – איך יודעים שבא אביב

Inbali ba-li – How do you know spring is coming

 

 

מעולם לא סבלתי את הריח של האקונומיקה, גם לא את זה של הליזול. הכרתי כמה נשים שדוקא אהבו.

I have never could stand the smell of bleach, nor that of the Lysol. I knew some women that actually loved it.

"ראיתי שכתבת בבלוג שלך שקנית 3 מיכלי אקונומיקה", התקשרה אלי חברה הבוקר. "אולי את יכולה לתת לי אחד? אי אפשר להשיג יותר בסוּפֶּרים."

אני שמחה שיש מי שעוקבת אחרי הבלוג שלי, אך יחד עם זאת, לא סתם קניתי 3, משום שתכננתי את תפקידו המדויק של כל מיכל. אחד למטבח, אחד לחדר האמבטיה ולשרותים ומיכל שלישי, לשטיפת הרצפות בחדרים. בכל זאת, נקיון פסח יסודי. "האמת, אני צריכה את כולם", הסברתי לה בפירוט יתר את העבודה הרבה שעמדה לפני, "אבל אתן לך אחד." קיויתי שהשפיות תחזור למדפי הסופרמרקטים והיא תוכל להחזיר לי מהר ככל האפשר, רצוי כבר בשבוע הקרוב.

"I saw that you wrote in your blog that you bought 3 bleach containers," a friend called me this morning. "I wonder if you can borrow one to me. You can't get them in the supermarket anymore."

I'm happy that there is somebody who follows my blog, but at the same time, I didn't buy 3 in vain, but I designed the exact function of each container. One for cleaning the kitchen, one for the bathroom and toilet, and a third container for washing the floors in the rooms. After all, it's a thorough cleanup for Pesach. "The truth is, I need them all," I explained to her in great detail the big job I was facing, "but I'll lend you one." I was hoping for sanity to return to the supermarket shelves so she could get me back as soon as possible, preferably the coming week.

"אני ממש אוהבת את הריח של זה!" התרפקה החברה על המיכל שהושטתי לה, מרחרחת אותו מבחוץ. אפשר היה לחוש בריח הנורא של האקונומיקה למרות שכתוב היה שזה בריח לימון. שום ריח של לימון לא נדף משם.

"אשרייך וטוב לך ואולי גם זכית", פירגנתי לה, "אבל לי הריח של זה עושה כאב ראש נורא. איני מסוגלת לסבול את זה."

"אז איך זה שאת משתמשת בזה אם את כל כך סובלת מזה?" התמיהה היתה מרוחה על פניה בגלוי.

"איזו ברירה כבר יש לי?" עניתי, כהרגלי, בשאלה. "אין חומר שמחטא טוב יותר מזה ולכן אני מכסה את פני במסכת מנתחים עליה אני מזה בושם כדי שלא אריח את האקונומיקה."

"וזה עוזר? הריח של זה משתלט על הכל!" עדיין ארשת התמהון.

"זה לא", אני עונה, "אבל הבושם מפחית קצת מעוצמת הריח של זה."

"I really love the smell of it!" My friend snuggled up to the container I was handing her, sniffing it from the outside. You could feel the awful smell of bleach even though it was written on its label that it was with a smell of lemon. No smell of lemon was dissipating from it.

"You're lucky to love it," I was happy for her, "but to me, the smell of it makes a terrible headache. I can't stand it."

"So how come you use it if you suffer so much?" Her wonder was clearly spread on her face.

"What choice do I have?" I answered, as usual, with a question. "There is no better disinfectant than that, so I cover my face with a surgical mask on which I spray perfume so I won't smell the bleach."

"And that helps? The smell of it takes over everything!" Still the surprised expression.

"It's not," I reply, "but the perfume reduces a little the intensity of its smell."

לגמנו בנחת מהקפה השחור שהכנתי. הריח של ההל היה תענוג לאף. הצעתי לה גם עוגה, אך היא החליטה שהיא בדיאטה וּוִיתרה. אכלתי גם את הפרוסה שהיתה מיועדת לה. אני ועוגות חברות מאוד טובות. "שמעת שוירוס הקורונה אינו עומד בפני האקונומיקה, כן?" שאלה החברה.

"שמעתי", עניתי, מקוה שזה נכון, "אך אין לי מושג מה זה אומר. האם בזה שאנחנו מנקות את הבית באקונומיקה, זה יבריח את הוירוס הזה?"

"כנראה שכן", ענתה.

"נו, אז אולי הכי נכון יהיה לשתות אקונומיקה, לא? זה יחטא אותנו באופן יסודי."

"אני מקוה שאת צוחקת", הביטה בי החברה במבט רציני, "אסור לשתות את זה, זה רעל!" פתאום היא תפסה את עצמה וטפחה לעצמה על מצחה. "ברור שאת צוחקת!"

לקחתי לעצמי פרוסת עוגה שלישית. אין כמו עוגת שוקולד לשובב את הנפש.

We sipped leisurely from the black coffee I made. The smell of the cardamom was a delight to the nose. I offered her a cake too, but she decided she was on a diet and passed. I also ate her slice too. Me and cakes are very good friends. "You've heard that the Corona virus doesn't stand up to the bleach, right?" Asked the friend.

"I heard," I replied, hoping it was true, "but I have no idea what it means. Does cleaning the house with bleach cause this virus to go away?"

"Probably so," she replied.

"Well, then maybe it would be best to drink bleach, no? It will disinfect us thoroughly, wouldn't it?"

"I hope you're kidding," the friend looked at me with a serious gaze. "You can't drink it, it's poison!" Suddenly she caught herself and patted herself on the forehead. "Of course you're kidding!"

I took myself a third slice of cake. There is nothing like chocolate cake to delight the soul.

 

דודו אלהרר – אביב הגיע פסח בא

Dudu Elharar – Spring has arrived, Pesach has come

במשפט אחד:

אביב הגיע, נקיון הפסח בא.

In one sentence:

Spring has arrived, Pesach cleaning has come.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.

%d בלוגרים אהבו את זה: