תערוכת עולם האישה נסגרה לפני הזמן   The World of a Women Exhibition closed before time

כרזת תערוכת עולם האישה עוד מעט תורד The poster of the World of a Women Exhibition will soon go down

כרזת תערוכת עולם האישה עוד מעט תורד   The poster of the World of a Women Exhibition will soon go down

 

את אשר יגורנו, בא לנו. אמש, זמן קצר לאחר שהדיקטטור הכריז עוצר על חיינו, התושבים, קיבלנו, האמניות/ים, הודעה שהתערוכה מוקפאת לעת עתה. הדיקטטור ציוה והחיים שלנו נעצרים.

What we feared, we got. Shortly after the dictator announced a curfew on our lives, the citizens, we, the artists, were notified that the exhibition was stopped for the time being. The dictator ordered and our lives were stopped.

הבוקר, בטרם הספקנו להתאושש מים הגזרות שהושתו עלינו, התושבים, קיבלנו, האמנים, הודעה שהתערוכה נסגרת ושעלינו לבוא ולקחת את היצירות שלנו אחר הצהריים או לכל המאוחר מחר בבוקר. כך. בפתאומיות.

This morning, before we could recover from the many edicts imposed on us, the citizens, we, the artists, were notified that the exhibition was closing and that we should come and take our works. Just so. Abruptly.

הגלריה מתרוקנת ממוצגיה   The gallery becomes empty from its exhibits

הגלריה מתרוקנת ממוצגיה   The gallery becomes empty from its exhibits

היה עצוב לראות את הגלריה המתרוקנת מן המוצגים. האוצרת ישבה עם מסכה על פניה ועם כפפות על ידיה, מן הסתם ניסתה להגן על עצמה מפני שאיפה לא רצויה של וירוסים ו/או כל מגע שהוא עימם. אולי היו אלה ההוראות שקיבלה, אולי יוזמתה האישית. איני סומכת על הדברים הללו, משום שאין הם מגינים באמת. זה כמו שבמלחמת המפרץ הראשונה חילקו לנו מסכות גז, שלאחר מכן התברר שהן לא היו יעילות כלל. לא המסכה היא שתעצור את הוירוסים מלתקוף. מספיק שמישהו עבר לפני ברחוב או בכל מקום אחר והשאיר אחריו עקבות של וירוסים ומצבי חמור חס ושלום. אני מעדיפה להשאר בביתי ככל שאני יכולה ולצאת רק במקרים שאינם סובלים דיחוי, כמו לסייע לחברות שלי.

It was sad to see the gallery becomes empty from the exhibits. The curator sat with a mask on her face and with gloves on her hands, probably trying to protect herself from inhaling unwanted viruses and/or any contact with them. Maybe it was the instructions she got, maybe her personal initiative. I don't trust these things, because they aren't really protective. It's like when we got gas masks in the Gulf War, which later turned out to be ineffective. It is not the mask that will stop the viruses from attacking. If someone has walked past me on the street or anywhere else, leaving traces of viruses and I'm doomed G-d forbid. I prefer to stay in my home as much as I can and go out only in cases that can't be delayed, such as helping my friends.

התעבורה היתה דלילה. האמניות/ים הגיעו במרווחי זמן זו מזו, כך שבכל רגע נתון לא היינו יותר משלושה אנשים בסך הכל, כולל האוצרת, שסימנה ברשימתה את היצירות שנלקחו. עד אתמול, מותר היה קהל של עד מאה איש, אך ההוראות החדשות מאמש אסרו על התקהלות של יותר מעשרה. כולנו גם הקפדנו לשמור על מרחק של שני מטרים זו מזו, בהתאם להוראות. צילמתי בעצב את הגלריה המתרוקנת. אני מקוה שרואים את זה בתמונות.

The traffic was sparse. The artists arrived at time intervals from each other, so that at any given moment we were no more than three people in total, including the curator, who marked on the list the pieces taken. Up to one hundred people were allowed to gather until yesterday, but the new orders last night prohibited the gathering of more than ten. We also made sure to keep a distance of two meters apart, following the instructions. I sadly photographed the empty gallery. I hope it is shown in the pictures.

גרם המדרגות בגלריה   The staircase in the gallery

גרם המדרגות בגלריה    The staircase in the gallery

מישהו עזב ומישהי נוספת הגיעה. הוא ירד במדרגות והיא עלתה. בהתקרבם זה אל זו, שמעתי אותה פונה אליו: "אני מקוה שיש שני מטר בינינו." היה חיוך בקולה.

"ודאי שני מטר!" הכריז הלה בצחוק, "זה אולי אפילו יותר!" למותר לציין שרוחב המדרגות הוא בקושי מטר וחצי ומוטב היה לולא דיברו זו עם זה.

Someone left and somebody else arrived. He went down the stairs and she went up. As they approached each other, I heard her turn to him: "I hope there are two meters between us." There was a smile in her voice.

"Two meters for sure!" He declared with a laugh, "It might be even more than that!" Needless to say, the width of the stairs is barely a meter and a half, and it would have been better if they had not talked to each other.

 

פסל כבד Heavy sculpture

פסלון כבד, 40 ס"מ בערך   Heavy statuette, about 40 cm

סיימתי לצלם והלכתי להוריד את התמונות שלי מהקיר עליו הן היו תלויות. הפסלת עמדה ליד אחת מיצירותיה, בוחנת אותה בריכוז רב. "מקסים!" התפעלתי.

"תודה!" ענתה. "אני חושבת איך לקחת את הפסלים שלי. יש לי שלושה. הם כבדים למדי."

אצלי זה כנראה אינסטינקט, כי אפילו לא חשבתי בטרם אמרתי: "אני יכולה לעזור לך אם את רוצה."

בזמן שסחבתי עבורה את אחד הפסלים, שלא היו גדולים, אך כבדים, חשבתי על ההבדל בין יצירת פסל, דבר כבד, מסיבי, בכל גודל שהוא, לבין צילום, שלא משנה כמה עבה תהיה המסגרת שלו, זה עדיין לא יכול להשתוות לפסל. זה לא רק ענין הכובד, אלא בעיקר היכולת ליצור את זה. לי אין אותה.

I finished photographing around and went to remove my photos from the wall on which they were hanging. The sculptor was standing next to one of her works, intently examining it. "Charming!" I marvelled.

"Thanks!" She replied. "I'm thinking about how to take my sculptures. I have three. They are quite heavy."

It's probably an instinct in me, because I didn't even think before saying: "I can help you if you want."

While I was carrying one of the sculptures for her, which were not big but heavy, I thought about the difference between making a sculpture, a heavy, massive thing in any size, and a photograph, no matter how thick its frame, it still can't be compared to a sculpture. It's not just the matter of heaviness, but mainly the ability to create it. I don't have that.

האוצרת ואני בטרם סגירת התערוכה   The curator and I just before the exhibition closes

האוצרת ואני בטרם סגירת התערוכה   The curator and I just before the exhibition closes

במשפט אחד:

דיקטטור מצוה, החיים נעצרים, תערוכה נסגרת לפני הזמן.

In one sentence:

A dictator orders, life stops, exhibition closes ahead of time.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.

%d בלוגרים אהבו את זה: