צדיקה באמונתה תחיה   A Righteousness Will Live in Her Faith

Sister Act Oh Happy Day

לכל אחת האמת שלה, לכל אחד האמת שלו. אף אמת אינה מעל לזו של הזולת. יש כאלה המוצאים נחמה בתפילה, אחרים מוצאים נחמה בהתרסה ויש כאלה שפשוט מנסים לחיות.

Each one of us has her truth, each of them has their truth. No truth is beyond that of others. Some find solace in prayer, some find solace in defiance, and some are just trying to live.

ב-16:18 הגיעה הודעה מהסופרמרקט בו אני נוהגת לקנות את הקניות העיקריות שלי ושל החברות שלי (יש גם אחד ליד הבית להשלמות) המבשרת על סגירת הסניף הזה ביום א' הקרוב (29.3.20) ועל פעילות הסניפים האחרים. לא ברור לי למה בחרו לסגור דוקא את הסניף "שלי", אך זה המצב. אני מקוה שהעובדות והעובדים בו לא נשלחו הביתה, אלא שולבו כדי לתגבר את שאר הסניפים שהוזכרו בהודעה ולפחות תהיה להם משכורת.

At 16:18 a message came from the supermarket where I usually buy my main shopping and those of my friends' (there is also one near my home for top ups) announcing the closure of this branch on the coming Sunday (29.3.20) and the activities of the other branches. It is not clear to me why they chose to close "my" branch, but that is the case. I hope the employees and were not sent home, but incorporated to reinforce the other branches mentioned in the message and at least they will have a salary.

שניות ספורות לאחר קבלת ההודעה, התחיל מבול של טלפונים ומסרונים. אני מתוכננת לצאת מחר לקניות מרוכזות עבור כמה מאיתנו והידיעה תפסה אותנו במהלך הכנת רשימות הקניות. כל מי שהתנדבה לערוך את הקניות לאלו שאינן יכולות לעשות זאת, יוצאת מהבית עם הרשימות ויש לזה שלוש מטרות: האחת, אף אחת אינה יכולה לזכור מה צריך לקנות אם לא תהיה לה רשימה (וזה ללא קשר לגילנו). השניה, כבר שאלו אותנו בסופר מה המלאים הללו שאנחנו מעמיסות על העגלות והסברנו שאין לנו צורך אישי ב-10 ק"ג עגבניות או מלפפונים המפוזרים בכמה שקיות ניילון, אלא זו קניה מרוכזת לחברות שלנו. היה נחמד לראות את חיוך ההקלה העולה על הפנים החמורות של המפקחות למראה הרשימות השמיות המפורטות. שלישית, זה טוב לחלוקה. אנחנו מרכזות כל קניה לפי שם החברה וכשמגיעות לביתה – קל יותר לשלוף את הקניה המיועדת לה. זה ענין של סדר וארגון.

Seconds after receiving the message, a flood of phones and text messages started. I'm scheduled to go out for concentrated shopping tomorrow for some of us and the news caught us while making the shopping lists. Anyone who has volunteered to do the shopping for those who can't do it, leaves her house with the lists, and it has three purposes: one, no one can remember what to buy if she doesn't have a list (and this has not to do with our age). The second, we were already asked in the supermarket what are these stocks we load on the carts, and we explained that we have no personal need for 10 kilos of tomatoes or cucumbers scattered in a few plastic bags, but this is a concentrated shopping for our friends. It was nice to see the smiles rising on the supervisors' severe faces at the sight of the detailed lists of names. Third, this is good for the delivery. We concentrate each purchase by the friends' name and when we arrive at their home – it is easier to get to their intended purchase. It is a matter of order and organizing.

יש מישהי שמפאת מחלתה, אינה יכולה לכתוב את הרשימה בכתב ידה וגם לא להקליד – לא במחשב שלה ולא בנייד. היא מתקשרת אלי בטלפון ומכתיבה לי את מה שהיא צריכה. לוקח לה זמן, כחצי שעה, עד שהיא עוברת על המקרר שלה ובודקת מה חסר לה. קניות גדולות של מוצרים גדולים וכבדים, אני עורכת עבורה באמצעות האינטרנט כשאני מגיעה לביתה לצורך זה. תמיד אפשר להסתדר כשרוצות, תמיד אפשר למצוא פתרון ולגלות תושיה. ענין של רצון טוב ומזל.

There is someone who, because of her illness, can't write the list in her handwriting nor type – neither on her computer nor on mobile. She calls me on the phone and dictates me what she needs. It takes her about half an hour to go through her fridge to check what she's missing. Big shopping for big and heavy products, I do for her through the internet when I come to her house for this purpose. You can always get along when you want, you can always find a solution and be resourceful. A matter of goodwill and luck.

"תודה רבה לך!" היא מודה לי בסוף השיחה אחר הצהריים שארכה הפעם כמעט שעה. אחרי שהכתיבה לי את הרשימה שלה, המשכנו לדבר על נושאים שונים, בעיקר אלו הפוליטיים הבוערים כרגע. כולנו זועמות על המהלך של זה שאמור היה להנהיג את העם במקום הנאשם המשמש כרגע כראש ממשלה זמני.

"זה בסדר", אני עונה לה, "אני שמחה שאני יכולה לעזור."

"אלוהים יברך אותך!" הוא מברכת אותי.

"העיקר הבריאות!" אני מחייכת לעצמי.

"אני יודעת שאת לא מאמינה בו, אבל דעי לך שהוא זה שקובע כל מה שקורה", היא מעירה.

"Thank you very much!" She thanks me at the end of the afternoon call which lasted almost an hour this time. After dictating her list to me, we went on to talk about various issues, especially the current political ones. We are all outraged at the move done by the person who was to lead us in place of the accused who serves as the interim prime minister.

"It's okay," I reply, "I'm glad I can help."

"God bless you!" He blesses me.

"The main thing is health!" I smile to myself.

"I know you don't believe in Him, but know that He is the one who determines everything that happens," she comments.

לא יכולתי להתאפק ועניתי מה שאני עונה בדרך כלל לסוג כזה של דיבורים: "אם זה כך, את ודאי מודעת לכך שהוא זה שגם תכנן וקבע את רצח ששת המליונים בשואה, כן?"

"כן", היא עונה לי בשלוה, "הכל נהיה בדברו. גם את הקורונה הוא תכנן ואני מאמינה שיש לזה סיבה. זה לא סתם."

"איזו סיבה יכולה להיות לדברים נוראיים כאלה? אם באמת היה אלוהים, למה שהוא לא היה בורא ומנהל עולם טוב ולא כל החולירות שאנחנו חווים עכשו?"

"אנחנו לא יכולים להבין הכל, אנחנו בני אנוש, בשביל זה יש את אלוהים שמנהל לנו את העולם." יכולתי לראות בעיני רוחי את ארשת פניה הצדקניות שאני מכירה היטב.

בדרך כלל, הערות מסוג כזה מעוררות אצלי הרצאה מקיפה, ארוכה ומנומקת על אי קיומו של החבר הדמיוני שמשום מה ישנם רבים המאמינים בקיומו, אך החלטתי לותר לה הפעם. היו לי שיחות ממתינות נוספות לענות להן ולא היה לי זמן לזה. אני בטוחה שבימים הקרובים יִמָצִא לנו הזמן המתאים לערוך שיחות ארוכות גם בענייני דת. אין לי בעיה עם אמונת זולתי, כל עוד זה אינו כופה עלי דבר. מה שכן, אין לי שום כבוד למאמינים. לא ברור לי איך אפשר להאמין במשהו כזה אחרי מה שקורה בעולמנו. שמה דאודורנט.

I couldn't resist and answered what I usually answer to this kind of talk: "If so, you must be aware that it is he who also planned and determined the murder of the six million in the holocaust, yes?"

"Yes," she replies calmly, "everything is done according in His word. He also designed the Corona and I believe it has a reason. It's not without a purpose."

"What reason could there be for such terrible things? If there really was a God, why would he not have created and managed a good world and not all the strife we ​​are experiencing today?"

"We can't understand everything, we are human beings, this is why we have God who governs the world for us." I could see in my mind the righteous countenance I know well.

Usually, comments of this kind arise in me a comprehensive, lengthy and reasoned lecture on the non-existence of the imaginary friend that for some reason there are many believers in his existence, but I decided to give it up this time. I had more pending calls to answer and I didn't have time for that. I am sure that in the coming days we will find the right time to have long conversations on religious matters as well. I have no problem with the beliefs of others, as long as nobody doesn't force me anything. Whatever the case, I have no respect what so ever for believers. It's not clear to me how you can believe in something like this after what's happening in our world. I put the deodorant.

במשפט אחד:

כל אחת מאיתנו צדיקה בפני עצמה ולכל אחת אמונתה באמת שלה. יש לקבל אותנו איך שאנחנו ולחיות בשלום בינינו.

In one sentence:

Each one of us is righteous in her own right and each one has her own belief in her truth. We must be accepted the way we are and live in peace between us.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.

%d בלוגרים אהבו את זה: