איזה עולם יהיה לנו   Which World We Will Have

Riya Sokol – Thank you, Coronavirus

הכותרת שניקרה לי בראש היתה 'איזה עולם יהיה לנו בסוף', אבל בימים אלה אין זה רצוי להשתמש במלה הזו.

The headline I had in mind was 'which world we will have in the end', but these days it is not advisable to use this word.

במלה 'סוף', אני מתכוונת לאחרי הקורונה, כי זו הרי תעזוב אותנו בשלב כלשהו ויפה שעה אחת קודם. אני עדיין אופטימית שזה יגמר לפני הפסח ונוכל להסב יחד בליל הסדר בכיף ובשמחה. אפשר להיות אופטימיות, גם אם אנו זהירות מאוד בזה כדי לא להתאכזב. אי אפשר לחיות בפסימיות, אלה אינם חיים. זאת אומרת, יש כאלה שיכולות. הכרתי פעם מישהי כזו שכשהיה לה טוב – היה לה רע וכשהיה לה רע, היה לה טוב. מאושרת היא אף פעם לא היתה. יחד עם זאת, עלינו להיות מציאותיות ולפעול כמיטב יכולתנו בכל מצב נתון.

By the word 'end', I mean after the corona, because it will leave us at some point and the sooner the better. I am still optimistic that it will be over before Passover so we can sit and have a fun and joyful Seder together. We can be optimistic, even if we are very careful not to be disappointed. You can't live with pessimism, that's not life. I mean, there are those who can. I once knew someone like that, that when life was good – she felt bad, and when life was bad, she felt good. She was never happy. At the same time, we need to be realistic and do our best in any given situation.

איזה עולם יהיה לנו אחרי הקורונה? האם נשתנֶה? האם נשנה את דרכינו? האם נהיה טובים יותר? קוננתי למישהי בפייסבוק את הקינה הידועה שלי שלפיה לאמא אדמה נמאס מההתעללות שבני האדם מתעללים בה והחליטה להתמרד נגדם ולהראות להם את כוחה הכביר ועד כמה שבירים הם. הבעתי את ספקנותי שדברים ישתנו אחרי שהקורונה תיסוג זמנית (כי זו תחזור שוב ושוב גם בצורות אחרות) ובני האדם יחזרו לשגרת חייהם. השוחט ימשיך לשחוט (כל מה שקורה בסוריה ובמדינות האחרות עם שנאת הזרים והאנטישמיות), העשיר ימשיך להתעשר ולשלוט בנו (מנהיגי העולם ובעלי החברות העוקבות אחרינו) ועולם כמנהגו ישוב לנהוג. התקוה שלי שבני האדם ילמדו לקח, אך אני בספק רב אם זה יקרה. העיקר הבריאות! מה לעשות, בקטע הזה איני אופטימית.

Which world will we have after the Corona? Will we change? Will we change our ways? Will we be better? I lamented to someone on Facebook my well-known lament that Mother Earth is fed up with the abuse that humans are abusing her and has decided to rebel against them and show them her immense power and how fragile they are. I expressed my doubt that things would change after the Corona temporarily retreated (because it will come back again and again in other forms) and humans would return to their daily routine lives. The slaughterer will continue to slaughter (everything that is happening in Syria and other countries with xenophobia and anti-Semitism), the rich will continue to become richer and govern us (world leaders and the companies that track us) and the world will keep moving on. My hope that humans will learn a lesson, but I doubt that will happen. The main thing is health! What can I do, I am not optimistic in this.

איך מעבירים את הזמן בבידוד? נתן שרנסקי מחלק לכם טיפים

היא ענתה לי: "אנחנו בעיצומה של קפיצה קוואנטית תודעתית וזו משנה את המציאות הידועה". מאחר ולא היה לי מושג על מה היא כתבה, חפרתי בגוגל כדי להבין. מצאתי כל מיני מאמרים. למרות שאינני מסכימה עימם משום שאין הם נראים לי הגיוניים (אני מאותגרת הרי), לא השתכנעתי והם מקוטלגים אצלי תחת הכותרת של 'השטויות של העידן החדש'. גם אחרי שחרשתי היטב את המאמרים הללו, גם את הארוכים ביותר, עדיין לא ברור לי למה צריך לעשות את הקפיצה הזו. זאת אומרת, הם מסבירים שם שהקפיצה נועדה לשנות את העולם לטוב יותר. את זה אני מסוגלת להבין, זה פשוט, אך לא ברור לי למה מלכתחילה אי אפשר לסדר עולם טוב נצחי. למה שבכלל יהיה עולם רע שצריך לעשות קפיצה קוואנטית תודעתי כדי לשנותו לטובה? עקב האכילס בזה, הקוץ שברור לי שאי אפשר בכלל לבטל אותו, הוא שכולנו כאיש אחד צריכים לעשות את 'העבודה הפנימית' כדי שזה יצליח. מי רואה את המוסלמים הפונדמנטליסטים עומדים יחד איתנו, "הכופרים", ומתפללים לטוב במקום לקצץ את ראשינו ואת אברינו האחרים?

She replied to me: "We are in the midst of a conscious quantum leap and this is changing the known reality." Since I had no idea what she was writing about, I dug into Google to understand. I found all kinds of articles. Although I don't agree with them because they don't make sense to me (I am challenged after all), I wasn't convinced and they are catalogued with me under the heading of 'New Age nonsense'. Even after hitting deep through these articles, even the longest, it is still unclear to me why this leap should be made. I mean, they explain there that the leap is meant to change the world for the better. I can understand that, it is simple, but it is not clear to me why in the first place it is impossible to arrange an eternal good world. Why, in the first place, should there be a bad world that needs quantum leaps in consciousness to be made in order to change for the better? The Achilles' heel in this, the thorn that is clear to me that it can't be undone at all, is that we all, as one, have to do the 'inside work' for it to succeed. Who sees the fundamentalist Muslims standing with us, the "infidels," and praying for good instead of chopping our heads off, as wrong as other or our limbs?

Natan Sharansky's Tips for Quarantine

בספרו המיוחד והמרתק 'אחד', העלה ריצ'ארד באך את הרעיון הזה שכולנו אחד ואנחנו נעים בעולמות מקבילים. יש לו ספרים נוספים הנוגעים בנושא העידן החדש, גם הם מרתקים בשל כתיבתם המעולה (אני מתענגת על הדברים שהוא כותב והתרגום לעברית מצוין), אם כי איני נוהה אחר זה. אין לי את הקטע הזה של לנהות אחר דתות, טקסים ומנהגים שמחייבים אותי למלא אחריהם. אני מעדיפה את החופש לחיות בהתאם לעקרונות שלי. אלה מבוססים בעיקר על עשרת הדברות, שאם כל בני האדם היו נוהגים לפיהם, היה עולמנו נראה הרבה יותר טוב ולא היה צורך בקפיצות למיניהן שרק מלחשוב עליהן מסתחרר לי הראש.

In 'One', his fascinating, special book, Richard Bach brought up this notion that we are all one and we are moving in parallel worlds. He has other books on the New Age subject, also fascinating because of their excellent writing (I take relish on the things he writes and the Hebrew translation is excellent), though I don't follow it. I don't have that thing of religion, rituals, and customs that compel me to follow them. I prefer the freedom to live according to my principles. These are mainly based on the Ten Commandments, which if all humans followed them, our world would have looked much better, and there was no need for leaps of any kind that only from thinking about them it makes my head spin.

מבחינתי, כל עוד מאמינה האנושות באמונות שאינן כופות את עצמן על הזולת, זה בסדר גמור. לאף אחד אין בעלות על האמת. כל אחת רשאית להאמין במה שמתאים לה כל עוד אין היא מתנשאת על זולתה ומתימרת לדעת את כל החוכמה ולחשוב שרק היא או האמונה בה היא מאמינה הן הצודקות הבלעדיות. גם המחשבה שעל כולנו לכוונן את עצמנו ולעשות את העבודה הפנימית למען עולם טוב יותר, כופה את עצמה על אלה שאינן מאמינות בשטויות של העידן החדש. איננו עשויות מקשה אחת. זה אמור להיות עולם חופשי עם מחשבה חופשית והדעה שלי שוה לכל דעה אחרת. אף רב ואף מנהיג אחר, גם לא הדלאי לאמה (שאין לי מושג מה יש לנהות אחריו) אינם יותר חכמים מאחרים. כל אחד צריך להיות אחראי על עצמו בלבד ועל לעשות טוב לאחרים ולא להרע לזולתו. אני מאמינה שכשזה יקרה – יהיה העולם טוב. האם זה יקרה?

For me, as long as humanity believes in beliefs that don't impose themselves on others, that's fine. No one has ownership of the truth. Everyone can believe in what is right for them as long as they don't boast about others and pretend to know all the wisdom and think that only they or their faith are the exclusive just. Also, the thought that we should all tune ourselves and do the inner work for a better world, imposes itself on those who don't believe in the new age nonsense. We are not made of one piece. It is supposed to be a free world with free thought, and my opinion is equal to any other opinion. Neither a rabbi nor any other leader, nor the Dalai Lama (who I have no idea why follow him) are no wiser than others. Everyone should be responsible only for themselves and for doing good to others, and not harming their fellow humans. I believe that when that happens – the world will be good. Will that happen?

במשפט אחד:

איזה עולם יהיה לנו אחרי מגיפת הקורונה הנוכחית?

In one sentence:

Which world will we have after the current Corona pandemic?

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.

%d בלוגרים אהבו את זה: