הזמנת מצרכים באופן מקוון   Ordering Groceries Online

כוורת – שיר המכולת

 

היום היתה זו הפעם הראשונה בה הזמנתי מצרכים טריים באופן מקוון. איך אומרת ביאטריס: "לכל דבר יש פעם ראשונה".

Today was the first time I ordered fresh groceries online. How Béatrice says: "Everything has its first time".

עד עכשו הזמנתי רק מצרכי מזון מוצקים, יבשים, כמו שמן, סוכר, אורז וכיו"ב שחבל לסחוב אותם מהסופר, וגם את מוצרי הנקיון הכבדים שגם אותם מיותר לסחוב כשאפשר לקבל אותם בידי שליח עד הבית. את מצרכי המזון הטריים, כמו ירקות ופירות, אני מעדיפה לבחור בעצמי ולא שמישהו זר יבחר לי. כך גם החברות שלי. כולנו בגיל שמעדיף למשש את הירק או הפרי לפני שאנו קונות אותו. מוצרי חלב אין מה לבחור, כי אלה מגיעים באריזות.

Until now, I ordered only solid, dry foods, such as oil, sugar, rice and the like, which is not worth to schlep from the supermarket, as well as the heavy cleaning products, which are also needless to schlep when they can be delivered by courier to the house. The fresh foods, like vegetables and fruits, I prefer choosing myself rather than having a stranger choose for me. So are my friends. We are all at the age we prefer to feel the vegetable or fruit before we buy it. We don't have to choose dairy products, because they come in packages.

בצוק העתים, בימים בהם עלינו להתמודד עם המצב ולשמור על עצמנו כמיטב יכולתנו, החלטנו לא לסכן את נפשותינו ולהשאר בבית עד כמה שאנחנו יכולות. ביום ששי האחרון (27.3.20), ארגנו את כל החברות וציידנו אותן במצרכי מזון טריים שיספיקו להן למשך שבועיים בערך, עד אחרי ליל הסדר. כדי להיות מאורגנות, התישבנו היום על האתר של הסופר הרגיל שלנו כדי להזמין את המצרכים הטריים הבאים בטרם יאזלו הללו. היינו בטוחות ששבוע מראש יספיק, אך מסתבר שזה לא כך וזמן ההמתנה למשלוח הוא שבועיים. המשלוח הכי קרוב הוא ב-17.4.20 וזה לא טוב. הזמנו בכל זאת, כדי שיהיה רצף של אספקה, אך החלטנו שנבדוק מחר באתרים נוספים של סופרים מתחרים, אולי יהיו להם מועדי משלוח קרובים יותר.

At hard times, when we have to deal with the situation and watch after ourselves to the best of our ability, we have decided not to risk our souls and stay home as much as we can. Last Friday (27.3.20), we organized all our friends and stocked them with fresh groceries for about two weeks, until after the Seder. To be organized, we sat down today on our regular supermarket's site to order the next fresh groceries before they ran out. We were sure a week in advance would be enough, but it turns out not to be so, and the wait time for delivery is two weeks. The closest shipment is on 17.4.20 which is not good. We ordered anyway to have a delivery sequence, but decided we would check out tomorrow more sites of competing supermarkets, they might have closer delivery dates.

כשהזמנתי את המוצרים האחרים, לא פירות וירקות (שכפי שכתבתי למעלה, היום היתה הפעם הראשונה שלי), זה הלך חלק ולא היתה לי התלבטות כלשהי באשר לכמות. את מזמינה מספר מסוים של מוצרים ואין עם זה בעיה. מה את עושה עם פירות וירקות? כשאני קונה ברגיל, פיזית, עם המישוש, אין לי הרי מושג מה המשקל של זה. אני קונה מספר מסוים של עגבניות, של מלפפונים ושאר ירקות. כך גם עם הפירות. לדוגמא: בקניה השבועית, אני נוהגת לקנות 7 תפוחי עץ – תפוח לכל יום בשבוע. אף פעם לא היה לי מושג מה משקלם של שבעה תפוחי עץ. באתר, כשאת מזמינה, את יכולה לבחור רק לפי משקל ולא לפי מספר. אין אפשרות לבחור 7 תפוחים או 10 עגבניות. ה-3 הנוספות הן בשביל הרטבים שאני מכינה או כשמתחשק לי לפעמים לאכול רסק עגבניות עם חצי כפית סוכר, שזה מעדן טבעי, טעים ובריא שאמי נהגה לתת לי בילדותי וזה נשאר לי.

When I ordered the other products, not fruits and vegetables (which as I wrote above, today was my first time), it went smoothly and I had no qualms what so ever about the quantity. You order a certain number of products and there is no problem with that. What do you do with fruits and vegetables? When I buy, physically, with the feeling it, I have no idea what the weight of it is. I buy a certain number of tomatoes, cucumbers and other vegetables. The same goes with the fruits. For example: in a weekly shopping, I usually buy 7 apples – an apple for every day of the week. I never had any idea what was the weight of seven apples. On the website, when you order, you can choose only by weight and not by number. You can't pick 7 apples or 10 tomatoes. The other 3 are for the sauces I make or when I sometimes feel like having tomato paste with half a teaspoon of sugar, which is a natural, delicious and healthy delicacy that my mother used to give me as a child, and it remains with me.

מזל שאני שומרת את החשבוניות מהקניות הקודמות. זה לצורך מעקב אחר מה שיורד בכרטיס האשראי. אמנם הכל אוטומטי ודיגיטלי והם אפילו יודעים מה אני רוכשת באופן קבוע, אבל כשזה מגיע לחשבון, אני מאוד מיודדת הן עם כרטיס האשראי שלי והן עם הבנק. תמיד טוב לדעת מה יורד ומה נכנס. עדיף שמה שנכנס לחשבונך יהיה יותר ממה שיוצא, כן? הוצאתי את החשבונית מיום ששי, בה יש את הפירוט של הקניה לשבועיים ויכולתי להעזר בזה. טוב, זה לא היה מושלם, כמובן, כי משקלם 10 מלפפונים לשבועיים יוצא כ-600 גרם (628 בדיוק, כפי שכתוב בחשבונית) ובאתר אפשר לבחור החל מחצי קילו ואז זה קופץ לקילו וכן הלאה, כל פעם בחצי קילו. לא ממש מתאים לי. בחרתי בחצי קילו וזה אומר שאצטרך להזמין שוב בקרוב, מוקדם משתכננתי, כי זה יספיק לי רק לשבוע בערך.

Lucky that I keep the invoices from the previous shopping. This is to track what goes out at the credit card. While everything is automatic and digital and they even know what I buy regularly, but when it comes to my account, I have a very friendly relationship with both my credit card and the bank. It's always good to know what's going out and what's coming in. It is better that what comes into your account is more than what goes out, yes? I took out the invoice from Friday, which has the two-week purchase detail and it helped me. Well, that was not perfect, of course, because the weight of 10 cucumbers for two weeks comes out at about 600 grams (exactly 628, as written on the invoice) and on the site you can choose from half a kilo and then it jumps to a kilo and so on, each time at half a kilo. Doesn't really suit me. I chose half a kilo, and that meant I would have to order again soon, earlier than I planned, because it would only suffice for about a week or so.

כשקוננתי בפני ביאטריס על הבעיה הזו, היא יעצה לי לכתוב למנהלי האתר וליעץ להם לשנות את הבחירה, כדי שנוכל לבחור את הירקות והפירות לפי מספרם ולא לפי משקלם. אני אכן מתכוונת לעשות כן, למרות שאני בספק אם יש למישהו זמן לשבת ולתכנת את זה בימים הטרופים הללו. יש להם מספיק עבודה לשמור על יציבות האתר מרוב הכניסות אליו ועוד דברים. התכנות הזה מצריך גם מחשבה, משום שלא די במספר העגבניות, אלא גם יש צורך לציין את גודלן, משום ש-x עגבניות קטניות הרי אינן כמו גדולות או בינוניות באותו המספר. כך גם בשאר הירקות. אני צורכת לשבוע, 2 פלפלים גדולים ירוקים ו-2 אדומים. אלה בשביל סלט הירקות שאני אוכלת לארוחת הבוקר שלי בכל יום,. האפשרות באתר להזמין החל מחצי קילו, אינה מתאימה לי. אין לי מושג כמה פלפלים נכנסים בחצי קילו. הסכנתי היום והזמנתי חצי קילו מכל סוג. נראה כמה יגיעו. בדרך כלל, כשיש לנו עודפים (מה שקורה לעתים ממש נדירות), אנחנו נותנות זו לזו. עכשו, כשאסור לנו לצאת, אין טעם בסיכון חיינו רק בשביל שירק או פרי לא ירקבו לנו. כפרה על זה.

When I lamented to Béatrice about this problem, she advised me to write to the webmasters and advise them to change the selection so that we could choose the vegetables and fruits by their number rather than their weight. I do intend to do so, though I doubt anyone has the time to sit and program it during these troubled days. They have enough work to keep the site stable from all the logins and other things. This programming also requires some thought, because it's not enough with the number of the tomatoes, but there is also a need to note their size, because x small tomatoes are not the same number as large or medium in size. The same goes for the other vegetables. For a week, I consume 2 large green peppers and 2 red. These are for the vegetable salad I eat every day for breakfast. The option of ordering from half a kilo on the site, does not suit me. I have no idea how many peppers come in at half a kilo. Today, I took the risk of ordering half a kilo of each kind. We'll see how many come. Usually, when we have surpluses (which happens really rarely), we give each other. Now, when we're not allowed to go out, there's no point in risking our lives just for the sake of a vegetable or fruit would rot. May this be our only ad biggest loss in life.

 

ג'ון קייל – שם עין מקרוב

John Cale – Close Watch

 

במשפט אחד:

הבעיות שהתעוררו עם הקניות המקוונות של מצרכי המזון הבסיסיים.

 

In one sentence:

The problems that arose with the online shopping of basic foodstuffs.

 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.

%d בלוגרים אהבו את זה: